Mamy trzeci medal! Świetny występ Marka Kanii na mistrzostwach Europy

16:57, 07.01.2024 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 16:57, 07.01.2024
Skomentuj fot. screen / Polsat Sport Extra fot. screen / Polsat Sport Extra

Marek Kania zdobył brązowy medal w rywalizacji na 500 metrów rozgrywanej w ramach mistrzostw Europy w holenderskim Heerenveen. Rywalizację wygrał Jenning De Boo, a drugi był Marten Liiv. To trzeci medal dla Polski podczas tych mistrzostw. Wcześniej srebro zdobyły nasze panie w sprincie drużynowym, a następnie panowie poprawili ten rezultat, zajmując pierwsze miejsce.

Marek Kania do rywalizacji wystartował w ostatniej parze. Po jednym falstarcie zawodnicy musieli uważać na starcie, bo kolejny oznaczałby dyskwalifikację. Marek Kania świetnie otworzył dystans, osiągając najszybszy czas pierwszych 100 metrów. Stracił nieco w dalszej części dystansu, ale uzyskany rezultat pozwolił mu na zajęcie 3. miejsca. Bardzo blisko podium był także 5. Piotr Michalski, który po niezbyt udanym sezonie, w końcu wrócił do czołówki. 7. miejsce zajął Damian Żurek - stawiany w gronie faworytów do podium.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Sukcesy biało-czerwonych nie powinny nikogo dziwić. Cały ten sezon obfituje w sukcesy polskich łyżwiarzy. Damian Żurek stawał na podium w Pucharze Świata, podobnie Andżelika Wójcik. Nasza drużyna także prezentowała się z bardzo dobrej strony. Jednym zdaniem - polskie panczeny to jedyny sport zimowy w tym sezonie, w którym Polacy odgrywają główne role.