PŚ w Oberstdorfie. Co za pogoń! Zwycięstwo Schmida

fot. Screen Eurosport

Mnóstwo emocji przyniosły niedzielne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oberstdorfie. Po skoku dużą przewagę miał Franz-Josef Rehrl, który został doścignięty na ostatniej prostej biegu. Wygrał Julian Schmid.

fot. Screen Eurosport

Austriak blisko rekordu

Fantastyczną dyspozycję na skoczni potwierdził Franz-Josef Rehrl. Austriak przedwczoraj skoczył 144,5 metra i pobił rekord skoczni. W niedzielnych zawodach Rehrl zbliżył się do tego wyniku na półtora metra. Tym samym pewnie wygrał serię skoków z przewagą ponad 15 punktów nad Johannesem Lamparterem, co przełożyło się na 57 sekund. Lider Pucharu Świata skoczył 132 metry. 

Wyniki po serii skoków

Rywalizacja do ostatnich metrów

Na starcie biegu na 10 kilometrów Franz-Josef Rehrl miał minutę przewagi nad rywalami. Grupę pościgową zorganizowali: Jens Luraas Oftebro, Johannes Lamparter i Julian Schmid. Początkowo nie odrabiali zbytnio do lidera. Po 3/4 dystansu Rehrl prowadził z zapasem pół minuty. Goniąca trójka ruszyła na poważnie na ostatnim okrążeniu i szybko zbliżyła się do zmęczonego Austriaka. Rehrl dzielnie się bronił, ale został doścignięty na ostatniej prostej. Decydujący atak przypuścił Julian Schmid, który sięgnął po zwycięstwo. Drugi był Oftebro, trzeci Rehrl, a czwarty Lamparter.

Końcowe wyniki

źródło: informacja własna