PŚ w Lillehammer. Gyda Westvold Hansen nie dała szans rywalkom

screen - Eurosport

W inaugurujących sezon zawodach kombinacji norweski kobiet niespodzianki nie było. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła główna faworytka – Gyda Westvold Hansen z Norwegii. Drugie miejsce zajęła Włoszka Annika Sieff, trzecia była Niemka – Nathalie Armbruster.

screen – Eurosport

Westvold Hansen prowadziła już po skokach. Na starcie miała 12 sek. przewagi nad Sieff, która na mecie wzrosła do 1:11.5 min. Armbruster po skokach była czwarta, ale wyprzedziła dość zdecydowanie trzecią po skokach Lisę Hirner z Austrii. Ostatecznie Niemka straciła 1:29,6 min, zaś Austriaczka – 1:38 min. Najlepszy czas biegu miała piąta na mecia Ida Marie Hagen z Norwegii – awansowała aż o pięć miejsc względem skoków.

Jutro druga szansa Gydy

Nie wydaje się, by ktoś mógłby zagrozić Gydzie Westvold Hansen. Szansę na drugie zwycięstwo norweska 20-latka będzie miała już jutro. Na pewno jednak kilka zawodniczek będzie chciało poprawić rezultaty. Jak wspomniana Hagen, czy jej rodaczka Marte Leinan Lund. Ta druga po fatalnym skoku była dwudziesta. Mimo świetnego biegu (drugi czas, lepiej niż Westvold Hansen!) awansowała tylko o 3 pozycje i na pewno jej ambicje sięgają wyżej.

wyniki zawodów

 źródło: wiadomość własna