PŚ w Lahti. Rehrl najlepszy w rundzie prowizorycznej, bez Polaków

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Po igrzyskach olimpijskich kombinatorzy norwescy wrócili do rywalizacji w Pucharze Świata. Przed zawodami w Lahti rozegrano rundę prowizoryczną, którą wygrał Franz-Josef Rehrl. Reprezentanci Polski nie startują w Finlandii.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Rehrl zdecydowanie najdalej

Dzisiejsza runda prowizoryczna została rozegrana do niedzielnych zawodach. W sobotę bowiem odbędzie się sprint drużynowy. Zdecydowanie najlepszą odległość uzyskał Franz-Josef Rehrl. Reprezentant Austrii skoczył 131,5 metra. Pół punktu do zwycięzcy pomimo skoku krótszego aż o dziesięć metrów stracił Kristjan Ilves. Estończyk oddawał próbę o dwie platformy startowe niżej.

Krótkie skoki faworytów

Trzeci po próbie na odległość 128 metrów był Espen Bjoernstad. Co ciekawe, czwarte miejsce po skoku na zaledwie 113 metrów zajął Jarl Magnus Riiber. Norweg miał odjęte tylko ponad dwa punkty za wiatr, w przeciwieństwie do większości rywali, którym odjęto ponad dziesięć oczek. Dopiero 35. po próbie na 94,5 metra był Johannes Lamparter. Dalsze miejsca zajęli także mistrzowie olimpijscy. Vinzenz Geiger uplasował się na 18. pozycji, a Joergen Graabak był 29.

Wyniki

źródło: informacja własna