PŚ w kombinacji: Riiber powiększa przewagę nad rywalami [klasyfikacja generalna]

Za nami weekend z Pucharem Świata w kombinacji norweskiej rozgrywany w Val di Fiemme. Po zawodach we włoskiej Dolinie Płomieni na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej nadal Jarl Magnus Riiber, który powiększa swoją przewagę punktową.

Riiber w zawodach indywidualnych rozgrywanych w Val di Fiemme zajął pierwsze i drugie miejsce. Dzięki temu Norweg na koncie ma już 860 pkt i pewnie prowadzi nad drugim Vinzenzem Geigerem, który do tej pory zgromadził 582 pkt. Trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej jest kolejny reprezentant Norwegii – Jorgen Graabak (571 pkt). Czwarte miejsce już z większą stratą zajmuje Jens Luraas Oftebro (383 pkt), a tuż za nim plasuje się Fabian Riessle (378 pkt). Czołową szóstkę zamyka Espen Bjoernstad (340 pkt). Jedyny sklasyfikowany Polak Szczepan Kupczak z dorobkiem 10 pkt zajmuje 42. miejsce.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W Pucharze Narodów na czele niezmiennie Norwegowie, którzy zwyciężyli w weekend także w konkurencji sprintów drużynowych. Na koncie mają już 2717 pkt. Niemcy, którzy zajmują drugie miejsce zgromadzili 1887 pkt, a trzeci Austriacy 1304 pkt. Polacy za sprawą Szczepana Kupczaka, do tej pory zdobyli tylko 10 pkt i zajmują 9. lokatę.

Puchar Narodów

Kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się w dniach 25-26 stycznia w Oberstdorfie.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.