PŚ w kombinacji norweskiej. Gdzie obejrzeć? Transmisje TV

fot. M. Rudzińska

Już w najbliższy piątek ruszają zmagania najlepszych zawodników w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na starcie zobaczymy wielu utytułowanych zawodników, więc lepiej nie przegapić zawodów w Ruce. Gdzie obejrzeć weekendowe transmisje?

fot. M. Rudzińska

Już w ten weekend wystartuje sezon zimowy kombinacji norweskiej. Puchar Świata rozpocznie się tradycyjnie w fińskiej Ruce. Skocznia Rukatunturi posiada punkt K umiejscowiony na 125. metrze, a jej rozmiar wynosi 142 metry. Rekordzistą jest m. in. Johannes Lamparter, który w ubiegłym roku skoczył tu aż 147,5 m. Jedynym Polakiem, który weźmie udział w zawodach będzie, najbardziej doświadczony z naszych kombinatorów, Szczepan Kupczak.

Kto będzie bronił Kryształowej Kuli?

Najlepszym zawodnikiem poprzedniego cyklu był zdecydowanie Jarl Magnus Riiber, który wyprzedził drugiego Vinzenza Geigera o zniewalające 330 punktów . Norweg zwyciężył w sześciu konkursach i trzykrotnie sięgał po złoto na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnił Japończyk Akito Watabe. Ubiegłoroczne konkursy na skoczni w Ruce wygrali Jarl Magnus Riiber (dwukrotnie) oraz Jens Lurås Oftebro. Na podium towarzyszyli im: Johannes Lamparter, Eric Frenzel, Akito Watabe, Fabian Riessle i Manuel Faisst.

Plan transmisji:

 • Piątek (26.11.2021):
  – konkurs skoków – godz. 10:50 (Eurosport 2, Eurosport Player)
  – bieg na 5 km – godz. 15:00 (Eurosport 2, Eurosport Player)
 • Sobota (27.11.2021):
  – konkurs skoków – godz. 9:00 (Eurosport 1, Eurosport Player)
  – bieg na 10 km – godz. 15:30 (prawdopodobnie Eurosport Player)
 • Niedziela (28.11.2021):
  – konkurs skoków – godz. 9:00 (Eurosport 1, Eurosport Player)
  – bieg na 5 km – godz. 15:05 (Eurosport 1, Eurosport Player)

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk