PŚ w Calgary. Kolejne rewelacyjne wyniki naszych sprinterów. Polacy podbijają Amerykę Północną

22:38, 10.12.2021 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 22:41, 10.12.2021

Polacy rewelacyjnie rozpoczęli kolejny weekend zawodów Pucharu Świata. W kanadyjskim Calgary aż trzech naszych reprezentantów zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce. Najwyższą lokatę - czwartą - wywalczyła Andżelika Wójcik.

W rywalizacji kobiet na 500 metrów najlepsza okazała się Rosjanka Olga Fatkulina, drugie miejsce zajęła Japonka Nao Kodaira, a podium uzupełniła Angelina Golikowa. Andżelika Wójcik do trzeciej lokaty straciła 14 setnych. 9. miejsce przypadło w udziale naszej drugiej reprezentantce - Kai Ziomek, która z wynikiem 37,399 ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

U panów wygrał Kanadyjczyk Laurent Dubreuil, drugi był Tingyu Gao, a trzeci Yuma Marakumi. Piotr Michalski ze swoją nową życiówką i tym samym rekordem Polski, zajął 8. miejsce. Marek Kania uplasował się na 16., a Damian Żurek na 18. pozycji.