Planica szykuje się do mistrzostw świata. Organizatorzy myślą pozytywnie

fot. M. Król

Zbliżający się sezon będzie dla słoweńskiej Planicy wyjątkowym. Na Letalnicy najlepsi skoczkowie świata pojawią się aż dwukrotnie.

fot. M. Król

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaplanowane na marzec bieżącego roku mistrzostwa świata w lotach zostały przeniesione na grudzień, zaś w ostatni weekend marca kalendarz przewiduje zmagania wieńczące Puchar Świata 2020/2021. Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 1993/1994, kiedy to na normalnej i dużej skoczni w Planicy zainaugurowano 15. edycję Pucharu Świata. W marcu skoczkowie mieli okazję rywalizować w zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu – mistrzostwach świata w lotach, które ograniczono do dwóch serii.

Organizatorzy nadchodzących zmagań zapowiadają, że przygotowania do zawodów toczą się w normalnym trybie. – Nasze przygotowania idą pełną parą. Nowe ustalenia rządu pozwalają na organizację imprez sportowych o charakterze międzynarodowym – mówi przedstawiciel ds. mediów, Tomi Trbovc.

Więcej informacji dotyczących szczegółów grudniowego czempionatu powinniśmy poznać w połowie przyszłego miesiąca. – W połowie listopada poznamy wszystkie szczegóły dotyczące tego, na jakich zasadach odbędą się mistrzostwa w Planicy. Do tego czasu dostosujemy się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i dopracujemy wszystkie szczegóły – dodaje Trbovc.

Mimo nagłych wzrostów zakażeń COVID-19, miejscowe władze chciałyby, aby pod skocznią pojawili się kibice. W kuluarach mowa jest o wpuszczeniu pod obiekt 1000 obserwujących.

Źródło: siol.net