Screen- Eurosport

Dawid Kubacki wystartuje w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu mistrzostw świata na skoczni normalnej (HS 102) w Planicy. Pozytywną informację przekazał Polski Związek Narciarski.

Screen- Eurosport

Było nerwowo, ale wszystko skończyło się dobrze

– Dawid Kubacki gotowy do startu w serii próbnej i kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu MŚ w Planicy – przekazał Polski Związek Narciarski za pośrednictwem Twittera.

Przypomnijmy, że złotego medalisty czempionatu w Seefeld zabrakło na starcie czwartkowych treningów z powodu bólu pleców. Na wszelki wypadek w stan gotowości postawiono nawet Kacpra Juroszka. Wykonane badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało jednak żadnych nieprawidłowości. Następnie po przeprowadzonej rozgrzewce, w której Kubacki wziął udział, podjęto decyzję o przystąpieniu do rywalizacji.

Przypomnijmy, że początek kwalifikacji zaplanowano na godzinę 17:45. Wystartuje w nich pięciu polskich skoczków. Obok wspomnianego Kubackiego będą to Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Wcześniej odbędzie się seria próbna (16:30).

źródło: PZN