fot. M. Rudzińska

Rano informowaliśmy o problemach z plecami Dawida Kubackiego, który odpuścił dzisiejszy trening na skoczni w Planicy. Jak się okazuje, jeszcze nie wiadomo jaka jest przyczyna niedyspozycji Polaka. Decyzja o starcie w kwalifikacjach ma zapaść w piątek do godziny 9.

fot. M. Rudzińska

– Dawid jest pod obserwacją lekarzy i fizjoterapeuty kadry. Ból pleców pojawił się wczoraj wieczorem. Na bieżąco będziemy informować o rozwoju sytuacji. Na wszystkie pytania odpowie po treningu trener Thurnbichler – przekazał dziś rano rzecznik kadry Adam Widomski.

Potrzebny rezonans

Teraz dowiadujemy się nowych informacji o stanie zdrowia Dawida. Stefan Thurnbichler przekazał je w rozmowie z Eurosportem. – Dawid nie doznał kontuzji w trakcie treningu, ale dzisiaj nie był w stanie skakać. Zrobimy mu rezonans, żeby wykluczyć poważniejszy uraz, ale jestem optymistą, że zobaczymy go w Planicy. Czy jutro? Mamy deadline do 9 rano.

Ewentualnym zastępstwem za Dawida w kwalifikacjach będzie Kacper Juroszek. Polak będzie musiał specjalnie przylecieć do Słowenii. Nasza reprezentacja może bowiem wystawić w nich 5 zawodników. Tytułu mistrza świata będzie bronić Piotr Żyła.

Źródło: Eurosport/TVP Sport/PZN

Piotr Wojtaszczyk