Planica 2023. Oto skład Polaków na konkurs drużyn mieszanych. Na co nas stać? (lista startowa)

Screen: EuroSport

Już w niedzielę, 24 lutego, w ramach mistrzostw świata na normalnej skoczni w Planicy, rozegrany zostanie konkurs drużyn mieszanych. Na starcie zobaczymy piętnaście reprezentacji, wśród których nie zabraknie reprezentacji Polski. Która z ekip zgarnie pełną pulę?

Screen: EuroSport

Liczna obsada konkursu mikstów

Do rywalizacji przystąpi łącznie piętnaście drużyn. Faworytem wydaje się być broniąca tytułu z Oberstdorfu ekipa niemiecka, w składzie której pojawi się świeżo upieczona mistrzyni świata – Katharina Althaus, a także srebrnych i brązowych medalistów wśród mężczyzn – Andreasa Wellingera oraz Karla Geigera. Nie bez szans na dobre wyniki są również drużyny Norwegii, z brązową Anną Odine Stroem oraz Austrii, z Evą Pinkelnig, która wywalczyła srebrny krążek. Zmazać plamę po słabszych występach indywidualnie oraz w konkursie drużynowym kobiet zamazać będzie chciała z pewnością ekipa gospodarzy. Nie należy również lekceważyć reprezentacji Japonii, w szeregach której zabraknie jednak Sary Takanashi. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli groźnie upadła podczas sobotnich treningów.

Biało-Czerwoni szans na dobry wynik niestety nie mają. O ile męska część naszej drużyny – podwójny mistrz świata – Piotr Żyła oraz szósty Kamil Stoch – z pewnością zrobią swoje, tak aktualne możliwości Kingi Rajdy oraz Nicole Konderli niestety eliminują nas z czołowe lokaty. Liczymy jednak, że polskie skoczkinie zmobilizują się i pokażą swoje najlepsze skoki.

Lista startowa konkursu drużyn mieszanych w ramach mistrzostw świata w Planicy

Przypomnijmy, że start pierwszej serii zaplanowano na godzinę 17:00. Zmagania poprzedzi seria próbna (15:30).

źródło: informacja własna