Niepokojące informacje docierają do nas z areny skoków narciarskich. Podczas piątkowych serii treningowych kobiet groźnie wyglądającego upadku doznała Sara Takanashi. Japonka została przewieziona do szpitala na badania.

Problemy gwiazdy kobiecych skoków

Takanashi uzyskała trzeci wynik pierwszej z dwóch zaplanowanych na piątek serii treningowych skoczkiń (86 m). Zwyciężczyni 63 pucharowych konkursów swoją próbę zakończyła jednak groźnie wyglądającym upadkiem. Jak poinformował Tadeusz Mieczyński ze skijumping.pl, 26-latka została zabrana do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Dodajmy, że pierwszy trening padł łupem Słowenki Katry Komar. W drugim z kolei najlepsza okazała się Austriaczka Julia Muehlbacher. Na starcie zobaczyliśmy dwie reprezentantki Polski. Kinga Rajda była dwudziesta (70 m) oraz dwudziesta pierwsza (71 m), a Paulina Cieślar dwudziesta czwarta (73 m) oraz dwudziesta (75 m). Obsada obu serii treningowych nie była najlepsza. Ze skoków zrezygnowało większość czołowych zawodniczek.

Przypomnijmy, że już w sobotę skoczkinie narciarskie powalczą o medale w konkursie drużynowym. Początek rywalizacji o godzinie 12:15.

Źródło: Twitter