Screen- Eurosport

Norwegia prowadzi po pierwszej serii konkursu mistrzostw świata drużyn mieszanych na normalnej skoczni (HS102) w Planicy. Niemcy na miejscu drugim, trzeci są reprezentanci gospodarzy. Biało-Czerwoni o 0,3 pkt wyprzedzili Włochy i tym samym zameldowali się w czołowej ósemce zespołów z awansem. 

Screen- Eurosport

Reprezentacja Norwegii, w składzie: Anna Odine Stroem (97 m), Johann Andre Forfang (92,5 m), Thea Minyan Bjoerseth (90,5 m) oraz Halvor Egner Granerud (99 m) przewodzi stawce po pierwszej serii niedzielnych zmagań drużyn mieszanych. Na drugim miejscu Niemcy, ze stratą 4,4 pkt do lidera. Z notą o 0,1 pkt niższą od nich trzeci są Słoweńcy. 

Tuż za podium uplasował się zespół z Austrii. Piąta była Japonia, szósta Szwajcaria, a siódma Finlandia. Polska w składzie: Kinga Rajda (75 m), Kamil Stoch (97,5 m), Nicole Konderla (83 m) i Piotr Żyła (101 m) ostatecznie zameldowała się w rundzie finałowej, osiągając pozycję ósmą. 

Udział w zawodach po pierwszych próbach zakończyły ekipy: Włoch, Stanów Zjednoczonych, Czech, Chin, Rumunii, Kazachstanu i Ukrainy.

Pierwszą rundę wielokrotnie przerywano z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna