PŚ w Otepää. Joanna Kil na 18. miejscu

13:02, 11.02.2024 . Aktualizacja: 14:39, 11.02.2024
Skomentuj fot. Eurosport - Screen fot. Eurosport - Screen

Zakończył się trzydniowy maraton kombinacji norweskiej w Otepää. Niedzielne zawody wygrali Jarl Magnus Riiber i Ida Marie Hagen. Joanna Kil zajęła 18. miejsce. Riiber zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wspaniały pościg liderki, Kil na swoim poziomie

Na skoczni Joanna Kil osiągnęła jedynie 73 metry. Dało to Polce 17. pozycję ze stratą czterech minut. Rywalizację zdominowały Norweżki. Mari Leinan Lund i Gyda Westvold Hansen skoczyły po 91 metrów, ale dzięki przelicznikom pierwsza z nich okazała się lepsza o prawie 4 punkty, czyli 17 sekund. Ida Marie Hagen uzyskała 93 metry z dłuższego najazdu i traciła 46 sekund.

Wyniki po serii skoków

Bieg na 5 kilometrów dostarczył wiele emocji. Ida Marie Hagen odrabiała straty. Najpierw dogoniła i wyprzedziła Hansen, a potem zaczęła się zbliżać do Leinan Lund. Liderka Pucharu Świata na ostatniej prostej biegła już obok swojej rodaczki, którą ograła na finiszu. Hagen umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej i jest blisko wywalczenia kryształowej kuli. Joanna Kil zakończyła rywalizację na 18. miejscu, czyli pozycję wyżej niż wczoraj oraz pozycję niżej, jak w piątkowym starcie masowym.

Wyniki zawodów

Hat-trick Riibera

Jarl Magnus Riiber liczył na dopełnienie hat-tricka zwycięstw w Estonii. Ważny krok wykonał na skoczni, gdzie osiągnął 103 metry, czyli pobił rekord skoczni. Drugi Stefan Rettenegger skoczył 99 metrów i miał 22 sekundy straty. Tuż za Austriakiem plasowali się: Kristjan Ilves, David Mach i Thomas Rettenegger. Na trasie biegu Jarl Magnus Riiber nie miał żadnych problemów z utrzymaniem przewagi, a nawet powiększył ją do 40 sekund. Odniósł trzecie zwycięstwo w ten weekend. Po drugie miejsce z grupy pościgowej skutecznie atakował Stefan Rettenegger. Trzeci finiszował David Mach, który po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium. Czwarty był Kristjan Ilves, który tym razem nie znalazł się w czołowej trójce zawodów w swoim kraju. Co warto podkreślić, na cztery rundy Pucharu Świata, które zostaną rozegrane w marcu Jarl Magnus Riiber zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej.