PŚ w Oslo. Jarl Magnus Riiber bezkonkurencyjny

14:56, 05.03.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:44, 05.03.2022

Jarl Magnus Riiber pewnie wygrał sobotnie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oslo. Norweg prowadził z dużą przewagą po skoku, a w biegu spokojnie utrzymał pierwsze miejsce.

Seria skoków

Oslo jest przedostatnim przystankiem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym samym rywalizacja o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej wchodzi już w decydującą fazę. W serii skoków zdecydowaną przewagę zdobył Jarl Magnus Riiber. Norweg uzyskał imponującą odległość 139 metrów. Otrzymał notę o ponad 14 punktów lepszą od Kristjana Ilvesa i miał nad nim aż 56 sekund przewagi. Trzeci ze stratą minuty i 12 sekund był Johannes Lamparter, który podobnie jak Estończyk wylądował na 129. metrze, czyli dziesięć metrów bliżej od Riibera.

Wyniki po serii skoków

Bieg

Druga część zawodów była tylko formalnością dla Jarla Magnusa Riibera. Lider rywalizacji pewnie utrzymał przewagę liczącą około minuty. Johannes Lamparter szybko dogonił i wyprzedził Kristjana Ilvesa. Tym samym zajął drugie miejsce i niewiele stracił w klasyfikacji generalnej do Norwega. Świetnie pobiegł Jens Luraas Oftebro, który awansował z jedenastej na trzecią pozycję.