PŚ w Lillehammer. Riiber znów zwyciężył. Kupczak bez punktów

14:39, 05.12.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 15:02, 05.12.2021

Jarl Magnus Riiber wygrał indywidualne zawody w kombinacji norweskiej rozgrywane w ramach cyklu Pucharu Świata. W norweskim Lillehammer pokonał Johannesa Lampartera. Na najniższym stopniu podium uplasował się Eric Frenzel. Szczepan Kupczak zajął 44. miejsce i nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dominacja na skoczni

Jarl Magnus Riiber wyraźne prowadzenie objął już po serii skoków. Swoją próbą na odległość 143 m. zapewnił sobie aż 29 sekund przewagi nad drugim w zestawieniu Johannesem Lamparterem. Trzeci był kolejny z Austriaków Mario Seidl. On po pierwszej części rywalizacji do Norwega tracił 32 sekundy. W czołówce plasowali się też Jens Luraas Oftebro, Eric Frenzel, Kristjan Ilves, Ryota Yamamoto i Kasper Moen Flatla. Na trasę biegu ruszyli ponad 50 sekund za liderem. Szczepan Kupczak nie osiągnął punktu konstrukcyjnego, a jego skok dał 34. miejsce ze stratą 2 minut i 56 sekund.

Riiber po raz trzeci

Ostatecznie Jarl Magnus Riiber o ponad 13 sekund wyprzedził drugiego na mecie Johannesa Lampartera. Austriak od początku biegu narzucał mocne tempo. Jego strata do Norwega malała z kilometra na kilometr. Jednak na ostatniej pętli Riiber przyspieszył. Zwyciężył pewnie, dzięki umiejętnemu rozkładowi sił. Podium uzupełnił Eric Frenzel, który na finiszu pokonał Jensa Luraasa Oftebro i Mario Seidla. Natomiast dla Jarla Magnusa Riibera był to już trzeci triumf w tym sezonie. Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu lidera klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Świata.

Zawód Szczepana Kupczaka

Jak wiadomo nasz jedyny reprezentant w kombinacji norweskiej zdecydowanie lepiej radzi na skoczni. Niestety tym razem nie poradził sobie w żadnej części rywalizacji. Podczas biegu zanotował spadek o 10 lokat i zajął 44. miejsce. Polak do zwycięzcy stracił ponad 4 minuty i nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.