Sukces polskich panczenistów. Pierwszy weekend PŚ i już podium

18:33, 12.11.2023 RED Aktualizacja: 18:33, 12.11.2023

Polska sztafeta mieszana w składzie Karolina Bosiek i Damian Żurek zajęła drugie miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w japońskim Obihiro. Zwyciężyli Holendrzy, a trzecią lokatę wywalczyli panczeniści USA.

Damian Żurek

Do zwycięzców Polacy stracili tylko 0,59 s, natomiast Amerykanie 2,10. Sztafeta mieszana była ostatnim punktem programu zawodów w Obihiro.

Pierwsze podium w sezonie

W pozostałych finałach A w wyścigu na 500 m Piotr Michalski został sklasyfikowany na 16. pozycji z czasem 35,44, Marek Kania był 18. - 35,53, a Damian Żurek 20. - 35,84. Zwyciężył Japończyk Wataru Morishige - 34,64.

Na 3000 m kobiet zwyciężyła Norweżka Ragne Wiklund uzyskując 4.01,88. Magdalena Czyszczoń była 13. - 4.16,76. Na 5000 m w finale A zwyciężył Holender Patrick Roest pokonując dystans w czasie 6.10,99. Biało-czerwoni wystąpili w finale B, gdzie 20. był Szymon Pałka. Polak do zwycięzcy Norwega Sigurda Henriksena (6.22,37) stracił 16,52.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w następny weekend w Pekinie.