Choć Walter Hofer nie pełni już roli dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich, wciąż pozostaje blisko dyscypliny i swoich dawnych przyjaciół. Austriak został patronem konkursów najwyższej rangi w Willingen, które w zbliżającym się sezonie zostaną rozegrane w ostatni weekend stycznia.
?php>?php>
?php>
Były dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich nie ukrywa swojej sympatii do organizatorów zawodów w Willingen, które po raz pierwszy odbyły się tam w 1995 roku. Hofer był z nimi od początku (jego kadencja na stanowisku dyrektora rozpoczęła się trzy lata wcześniej), co skutkowało przyjaźnią działacza z członkami Niemieckiego Związku Narciarskiego i Klubu Narciarskiego Willingen, która trwa do dzisiaj. Jej wynikiem jest decyzja, że Austriak zostanie patronem zawodów Pucharu Świata, które zostaną rozegrane w tej niemieckiej miejscowości w sezonie 2021/2022.
?php>?php>
Kultowy status?php>
Były dyrektor Pucharu Świata podkreśla, że współpraca z niemieckimi działaczami zawsze przebiegała bardzo dobrze. - Tu mieszkają skoki narciarskie. Willingen sprawdziło się jako organizator zawodów kategorii A, wielokrotnie spontanicznie wdrażali nasze sugestie i osiągnęli kultowy status w tej dyscyplinie, który utrzymuje się od trzech dekad - mówił Hofer. Austriak podkreślał, że zawsze chętnie wraca do tego miejsca, gdzie na przestrzeni lat poznał wielu przyjaciół.
W rozpoczynającym się w listopadzie sezonie zimowym Willingen będzie gościło zawody Pucharu Świata od 28 do 30 stycznia, które będą bezpośrednio poprzedzały Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Do rywalizacji przystąpią zarówno panowie, jak i panie. W piątek odbędzie się konkurs drużyn mieszanych, na kolejne dni organizatorzy zaplanowali zawody indywidualne. Tym razem podczas weekendu na Muhlenkopfschanze nie odbędzie się turniej Willingen Five, który zadebiutował w sezonie 2017/2018.
?php>Źródło: weltcup-willingen.de
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz