Wielka kasa przejdzie koło nosa. Impreza odwołana

fot. M. Król

Zaplanowane na 28-30 stycznia 2022 roku zawody na Muehlenkopfschanze w niemieckim Willingen odbędą się w tradycyjnej formie, a nie w ramach miniturnieju Willingen Five. 

fot. M. Król

Zawody w Hesji są jednym z najważniejszych punktów na skokowej mapie świata. Skocznia Muhlenkopfschanze regularnie gości najlepszych skoczków świata od sezonu 1994/95. Z niemieckim obiektem świetne wspomnienia mają Polacy. W 2001 wiktorię odniósł tam Adam Małysz, dzień wcześniej popisując się znakomitym lotem na odległość 151,5 m. Aż trzykrotnie w Willingen wygrał Kamil Stoch, łącznie siedmiokrotnie stając na podium. Także dwukrotnie polska ekipa w rywalizacji drużynowej święciła triumfy (2017, 2019).

Od sezonu 2017/18 organizatorzy wpadli na pomysł organizacji miniturnieju Willingen Five. Jego pierwsza edycja zakończyła się właśnie triumfem Rakiety z Zębu. W kolejnych dwóch edycjach górą byli Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz Niemiec Stephan Leyhe. Minionej zimy z kolei, z racji rozegrania aż dwóch rund kwalifikacyjnych zmieniono jego nazwę na Willingen Six, a zwycięstwo odniósł Norweg – Halvor Egner Granerud.

Nie będzie wielkiej premii

Przypomnijmy, że zawodnicy za sukces w turnieju otrzymał gratyfikację finansową w wysokości 25 tyś euro. Obejmowała ona jednak wyłącznie zwycięzcę. W sezonie 2020/21 nagrody były niższe, ale przyznawane trójce najlepszych, wynosząc odpowiednio (15/10 i 5 tyś. euro).

Przyszłoroczna edycja turnieju nie będzie jednak mieć miejsca, gdyż Willingen zorganizuje aż pięć pucharowych konkursów. Na starcie zobaczymy zarówno zawodników, jak i zawodniczki, a dodatkowo rozegrany zostanie konkurs mieszany. Pucharowy weekend odbędzie się w dniach 28-30 stycznia 2022 roku i będzie próbą generalną przed rozpoczynającymi się tydzień później Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego).

źródło: sport.tvp.pl