Zamknij

Lundby ze wsparciem od... Bjoergen. "Inspiracja i wzór do naśladowania"

13:11, 15.10.2021 Mateusz Wasiewski
Skomentuj

Problemy Maren Lundby są komentowane nie tylko przez środowisko skoków narciarskich. Swoje zdanie w tej sprawie wyraziła m.in. najbardziej utytułowana olimpijka w historii Marit Bjoergen. Norweska mistrzyni uważa, że jej rodaczka wykazała się ogromną odwagą przy ujawnieniu, że walczy z nadwagą. 

fot. M. Król

Mistrzyni broni mistrzyni

Maren Lundby po wyjawieniu swoich problemów z wagi jest poddana wielu opiniom i komentarzom. Jedni jej podejście chwalą, drudzy krytykują. Przypomnijmy, że dwukrotna mistrzyni świata nie wystartuje w przyszłym sezonie, a co za tym idzie - nie powalczy o medale igrzysk olimpijskich w Pekinie. Złota medalistka imprezy czterolecia z Pjongczangu chce uniknąć zbyt pochopnego schudnięcia, które mogłoby wpłynąć na jeszcze gorsze powikłania zdrowotne.

- W skokach narciarskich stawiane są ekstremalne wymagania, a jednym z nich jest waga - powiedziała ze łzami w oczach dla telewizji NRK trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli. Swoje zdanie na ten temat wyraziła jedna z największych postaci sportów zimowych w historii Marit Bjoergen. 41-latka stanęła w obronie skoczkini. Podkreśliła bowiem, że Lundby wykazała się niezwykłą odwagą. Według niej tylko nieliczni zawodnicy byliby w stanie podzielić się problemami z wagą z opinią publiczną.

Duża pochwała

Myślę, że to fantastyczne, że Maren otworzyła się i opowiedziała swoją historię. Trudno jest upublicznić swoją wagę - podkreśliła Bjoergen w rozmowie z Dagbladet. - Myślę, że to inspiracja i wspaniały wzór do naśladowania dla wielu młodych dziewcząt - dodała. Marit w swojej książce, o której jest głośno, również poruszyła temat wagi. Nawiązała do 200o roku, kiedy to sama musiała zmierzyć się z powrotem do odpowiedniego sposobu odżywiania się. 

Wielka biegaczka przypomniała, że bycie mistrzem to nie tylko sam trening i praca czysto nad formą fizyczną. Jednocześnie uważa, że trzymanie się właściwej diety stanowi wyzwanie i może nieść za sobą pewne komplikacje. - Waga wchodzi w grę. Od czasu do czasu może to wymagać skupienia. Cazasem może po prostu odebrać trochę radości ze sportu - odrzekła. - Często słyszysz, że jeśli uprawiasz sport na najwyższym poziomie, trudno jest dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość pożywienia. To nie to. Musisz być tak dobry w treningu jak i poza nim. Dobrze jest mieć do tego dobrą podstawę - zakończyła. 

Źródło: dagbladet.no/NRK

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%