Zamknij

Najnowsze wiadomości. Protest skoczkiń narciarskich, wielki powrót historycznych skoczni i zaskakująca decyzja norweskiego skoczka

14:06, 23.04.2021 Krzysztof Wichowski Aktualizacja: 14:06, 23.04.2021
Skomentuj

Zbliża się koniec kwietnia, a w skokach narciarskich wciąż wiele się dzieje. Skoczkinie narciarskie protestują, Halvor Egner Granerud zaskakuje, a FIS szykuje wielki powrót historycznych skoczni w Kanadzie i Ameryce. Przed wami co piątkowe podsumowanie nowinek ze świata skoków narciarskich.

Halvor Egner Granerud pozbył się Kryształowej Kuli

Kilka dni temu informowaliśmy was o zaskakującej decyzji Norwega, który postanowił swoje najcenniejsze trofeum wywieźć z domu. Jak sam twierdzi wystarczająco się nim nacieszył i dalsze oglądanie Kryształowej Kuli, która znajdowałaby się u niego w domu byłoby zbyt destrukcyjne. Najcenniejszy z pucharów Halvor Egner Granerud zawiózł do domu swoich rodziców.

Historyczne powroty skoczni w Park City, Lake placid i Whistler

FIS sprawił fanom skoków narciarskich nie lada niespodziankę. przeglądając proponowane kalendarze Pucharu Kontynentalnego pań, dowiadujemy się, że będą one kończyć sezon w Ameryce Północnej. Odbędą się tam zawody na skoczniach w Park City, Whistler i Lake Placid. Dla fanów skoków narciarskich oznacza to, że do gry wrócą olimpijskie skocznie, które do tej pory bardzo rzadko mogliśmy oglądać w trakcie sezonu. O powrocie olimpijskich obiektów pisaliśmy w tym miejscu.

Czy Primoz Ulaga uniknie odpowiedzialności karnej?

W miniony piątek prezes Słoweńskiego Związku Narciarskiego i legendarny skoczek miał stawić się przed sądem, w sprawie zarzutów o wyłudzenia pieniędzy, którego miał się dopuścić pełniąc wspomnianą funkcję. Jednak rozprawa sądowa została odłożona na wniosek obrońcy oskarżonego. Uladze zarzuca się między innymi przyjmowanie prowizji w sezonie 2012/2013, gdy jako prezes Słoweńskiego Związku Narciarskiego pomagał reprezentacji w znalezieniu osobistych sponsorów. Były jugosłowiański zawodnik miał przyjąć prowizję od trenerów Nejca Franka i Janeza Grilca oraz skoczka Andreza Pograjca.  Czas postawić pytanie, czy drużynowy wicemistrz olimpijski z Calgary odpowie przed sądem na postawione mu zarzuty? Więcej tutaj.

Skoczkinie nie zgadzają się z decyzją FIS

Tą sprawą przez ostatnie dni żył cały Internet, jak was informowaliśmy, 21 skoczkiń z najlepszej trzydziestki postanowiło nagrać film, w którym informują, że chcą latać - podobnie jak mężczyźni - na skoczniach mamucich. Sprawę niewątpliwie zaogniła decyzja FIS, która kilka dni temu podjęła decyzję, że panie nie będą w najbliższym sezonie latać. W sprawę mocno zaangażowała się Maren Lundby, która przez cały ostatni rok pracowała wraz z drużyną nad filmem - więcej przeczytacie o tym w tym miejscu.

https://twitter.com/marenlundby/status/1384171324159922184

Źródło: Informacja własna

(Krzysztof Wichowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%