Wielkie powroty historycznych skoczni w USA i Kanadzie. Będą zawody FIS

fot. nadesłane

Poznaliśmy kalendarz, wedle którego odbywać się będą zmagania z cyklu Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup w skokach narciarskich latem oraz zimą. Kilka miejscowości nie jest jeszcze znanych.  Gdzie będzie można podziwiać rywalizację?

fot. nadesłane

Letni terminarz

Letni Puchar Kontynentalny zainaugurowany zostanie w dniach 17 i 18 lipca, zarówno dla skoczkiń jak i skoczków. Nie jest jednak pewne gdzie odbędą się konkursy, gdyż pod uwagę brane są obiekty zarówno w Finlandii, jak i w Chinach. Następnie panowie udadzą się do czeskiego Frensztatu, by 13 i 14 sierpnia zmagać się o kolejne punkty. Następnie drużyny kobiet i mężczyzn spotkają się w Rasnovie w dniach 21-22 sierpnia. Kolejne zmagania odbędą się dopiero w drugi weekend września w austriackim Stams, gdzie zmagać się będą panowie. Następnie skoczkowie oraz skoczkinie udadzą się do norweskiego Oslo, gdzie panie zakończą letnią rywalizację. Panowie rozstrzygną zmagania na igelicie w niemieckim Klingenthal dokładnie tydzień później, a mianowicie w dniach 25-26 września.

Cykl FIS Cup rozpocznie się w Estonii, w Otepää. Dni 15-17 lipca również przyniosą rywalizację, jednak nie jest jeszcze pewne na jakiej skoczni odbędą się te zmagania. Pod uwagę brane są bowiem obiekty w Finlandii i Chinach. Następnie zawodnicy i zawodniczki udadzą się do Korei Południowej, by rywalizować na skoczniach w Pjongczangu. Po zakończeniu tej części panie pojadą do Francji, by zmagać się w Premanon i Gerardmer. W ostatni weekend sierpnia skoczkowie i skoczkinie spotkają się w Szwajcarii, gdzie walczyć będą w Einsiedeln. Kolejną destynacją będzie słoweńskie Ljubno, a następnie Villach w Austrii. Tutaj panie zakończą swoją rywalizację, a panowie udadzą się do Francji, by skakać w Premanon, Chaux Neuve, a ostatecznie zakończyć cykl 9 października w Courchevel.

Pełny kalendarz letnich zmagań znajduje się tutaj.

Druga i trzecia liga zimą

Zimowy sezon cyklu Pucharu Kontynentalnego panów rozpocznie się 13 listopada w Pekinie. Następnie zawodnicy udadzą się do Vikersund, gdzie będą rywalizować w dniach 11-12 grudnia. W kolejny weekend drużyny zagoszczą w fińskiej Ruce. Tuż po świętach Bożego Narodzenia panowie wybiorą się do Engelbergu. 8 oraz 9 stycznia 2022 roku skoczkowie rywalizować będą w Titisee-Neustadt, a w kolejny weekend zmagania przeniosą się do Sapporo. Następnie konkurencja przeniesie się do Niemiec, a w ostatni weekend stycznia zawodnicy znajdą się w austriackim Bischofshofen.

W pierwszy weekend lutego drużyny zagoszczą w Iron Mountain w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku rozpoczął się remont tego obiektu. Następnie zmagania odbywać się będą w niemieckim Brotterode i norweskiej Renie. Ostatni weekend lutego karuzela Pucharu Kontynentalnego panów zagości w Planicy. W marcu przewidziane są trzy destynacje; Lahti, Zakopane oraz Czajkowski, gdzie w ostatni weekend marca nastąpi koniec rywalizacji.

Panie biorące udział w zmaganiach z cyklu Pucharu Kontynentalnego rozpoczną sezon w Pekinie. Następnie w grudniu udadzą się do norweskiego Vikersund, skąd pojadą do Notodden. W styczniu panie spotkają się na skoczni raz – w Niemczech. Dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana. W drugi weekend lutego zmagać się będą w niemieckim Brotterode, a następnie w Renie w Norwegii. Marzec upłynie skoczkiniom pod znakiem rywalizacji w Ameryce Północnej. W drugi weekend marca panie będą kruszyć kopie w Park City w Stanach Zjednoczonych, skąd udadzą się do kanadyjskiego Whistler. Cały cykl zakończy się zmaganiami w amerykańskim Lake Placid. Dla fanów skoków narciarskich oznacza to długo wyczekiwany powrót miast, które organizowały igrzyska, ale od tamtej pory rzadko (albo wcale) gościły u siebie konkursu skoków pod rangą FIS.

Kolejna edycja zimowego cyklu FIS Cup rozpocznie się w szwedzkim Falun w drugi weekend listopada. W dniach 11-12 grudnia drużyny spotkają się na skoczni w Kandersteg w Szwajcarii. Następnie panowie udadzą się na zmagania do norweskiego Notodden. Kolejna odsłona rywalizacji skoczków będzie miała miejsce w Zakopanem w dniach 8-9 stycznia 2022 roku. Ostatni weekend stycznia również upłynie drużynom na polskich skoczniach, gdzie rywalizować będą zarówno panowie, jak i panie. Brane pod uwagę są obiekty w Szczyrku oraz Zakopanem. 19-20 lutego 2022 roku odbędą się zmagania w austriackim Villach, a całość cyklu zakończy się w niemieckim Oberhofie w ostatni weekend lutego.

Pełny kalendarz zmagań na sezon 2021/22 znajduje się tutaj.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna.