Granerud zaskakuje. Norweg pozbył się Kryształowej Kuli

fot. Bobo

Halvor Egner Granerud był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem minionego sezonu Pucharu Świata. Skoczek narciarski w nagrodę otrzymał oczywiście Kryształową Kulę. Norweg postanowił jednak pozbyć się trofeum z domu, które teraz przebywa u jego rodziców.

fot. Bobo

Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2020/2021 już chyba nacieszył się najcenniejszym trofeum w swojej karierze. Po kilku nastu dniach postanowił, że Kryształowa Kula nie będzie gościła w jego mieszkaniu. – Stała na stole przez 11-12 dni. To naprawdę wystarczająco długo – stwierdził. I postanowił, że jej miejsce jest w mieszkaniu jego rodziców.

Granerud uznał, że nie może zbyt długo żyć przeszłością. Nacieszył się sukcesem i już myśli o kolejnym sezonie. – Myślę, że łatwo się pogubić. Mogłem pomyśleć, że mogę zdobyć więcej kul bez wkładania tyle ciężkiej pracy, co przed tym sezonem. Zauważyłem, że mój wzrok często się na niej skupiał Myślę, że na dłuższą metę może to być destrukcyjne – przyznał w rozmowie z Dagbladet.

Halvor nie zdecydował się jednak na oddanie wszystkich trofeów rodziców. We własnym mieszkaniu zostawił puchar za drugie miejsce w konkursie noworocznym w Ga-Pa. – Mogę na to patrzeć i wykorzystać to jako motywację do poprawy – zaznaczył.

Źródło: Dagbladet

Mateusz Król
Obserwuj