Zamknij

Dawny rywal Adama Małysza trenerem niemieckich skoczkiń

15:31, 16.04.2021 Krzysztof Bigas Aktualizacja: 15:31, 16.04.2021
Skomentuj

Niepodziewanie, w czasie trwania mistrzostw świata w Oberstdorfie Andreas Bauer poinformował, że z końcem sezonu  przestanie pełnić funkcje trenera niemieckiej kadry skoczkiń. W sezonie olimpijskim za przygotowanie zawodniczek zza naszej zachodniej granicy odpowiedzialny będzie były skoczek Maximilian Mechler.

Źródło: deutscherskiverband.de

37- letni Maximilian Mechler przez blisko piętnaście lat rywalizował z najlepszymi skoczkami. 6 grudnia 2003 roku jedyny raz stanął na podium Pucharu Świata po zajęciu trzeciego miejsca na Granasen w Trondheim. W Norwegii wywalczył również srebrny medal w drużynie  mistrzostw świata w lotach 2012.  W czasie trwania imprezy w Vikersund ustanowił też swój rekord życiowy, który wynosi 222,5 metra.

Po zakończeniu kariery w 2014 roku Mechler rozpoczął pracę szkoleniową w klubie z Allgäu. Przed ostatnim sezonem został trenerem męskiej kadry B. - Naprawdę nie mogę się doczekać nowych zadań i pracy z zespołem. Andreas Bauer wykonał znakomitą pracę w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a także uwieńczył swoją erę sukcesów złotem w konkursie mikstów na mistrzostwach świata w Oberstdorfie - podkreśla były skoczek.

Andreas Bauer przez dziesięć lat pracy dla Niemieckiego Związku Narciarskiego wiele razy mógł cieszyć się z sukcesów swoich podopiecznych. W 2014 roku w Soczi Carina Vogt zdobyła historyczny, pierwszy złoty medal olimpijski w skokach kobiet. - Wraz z wymianą kluczowej pozycji w kobiecej drużynie skoków narciarskich, chcemy nadać nowy impet, aby w ciągu najbliższych kilku lat powrócić na szczyt - dodaje Karin Orgeldinger, dyrektor ds. narciarstwa klasycznego w DSV.

Źródło: DSV/informacja własna

(Krzysztof Bigas)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%