Zamknij

LGP w Rasnovie. Czas na kolejny przystanek rywalizacji. Dziś prolog mężczyzn (lista startowa)

09:09, 16.09.2022 Jarosław Gracka
Skomentuj

Po dość długiej przerwie wraca rywalizacja w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. W ten weekend skoczków i skoczkinie gościć będzie położony w rumuńskim Siedmiogrodzie Rasnov. Na starcie nie zabraknie Polaków, niestety zabraknie Polek.

fot. M. Król

Bez wielu znanych nazwisk u mężczyzn

Na 16:30 przewidziano prolog. Zastosowano to rozwiązanie ponieważ nie ma wystarczającej liczby zawodników do rozegrania kwalifikacji. Konkretnie rzecz ujmując - w Rumunii na starcie stanie 34 zawodników. W związku  tym nie ma wśród tej liczby wielu najlepszych - w tym polskiej kadry A. Z pierwszej "10" obecnej klasyfikacji generalnej LGP na starcie stanie dwóch starych wyjadaczy - Austriak Manuel Fettner i Szwajcar Gregor Deschwanden. Z Polaków zobaczymy dziś Stefana Hulę (nr 7) i Pawła Wąska (nr 32).

lista startowa prologu

Tyle samo kobiet ilu mężczyzn

Rzadko zdarza się, by dokładnie taka sama liczba zgłoszeń była u skoczków i skoczkiń. Tak się właśnie stało dziś. Na starcie treningu o 10:30 (prologu nie przewidziano) zobaczymy 34 zawodnczki. W przeciwieństwie do zawodów męskich obsada u pań jest znacznie silniejsza niż u panów. Między innymi wystartują Słowenki Nika Kriznar, Ursa Bogataj i Nika Prevc, czy Francuzki Josephine Pagnier i Julia Clair. Na zakończenie warto zauważyć, iż pierwszy raz na starcie tego lata w zawodach LGP zobaczymy tak znane zawodniczki jak Austriaczka Eva Pinkelnig i Niemka Juliane Seyfarth.

lista startowa treningu pań

źródło: wiadomość własna

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%