Zamknij

MP w biathlonie. Monika Hojnisz-Staręga i Przemysław Pancerz najlepszymi sprinterami w kraju

16:49, 25.09.2021 Marta Grzyb
Skomentuj

W Dusznikach-Zdroju trwają Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Po piątkowych treningach i biegach testowych w sobotę zawodniczki i zawodnicy przystąpili do walki o medale. Na początek rywalizowali oni w sprintach, w których wśród seniorek i seniorów najlepiej poradzili sobie Monika Hojnisz-Staręga i Przemysław Pancerz.

fot. M. Król

Sobota upłynęła w Dusznikach-Zdroju pod znakiem rywalizacji sprinterskiej. O medale krajowego czempionatu walczyli zarówno seniorzy i seniorki, jak i przedstawiciele młodszych pokoleń.

Młodzicy i młodziczki

Na początek do walki o medale przystąpili młodzicy i młodziczki. W tej grupie wiekowej wśród chłopców najlepiej poradził sobie Grzegorz Galica, który na podium wyprzedził Jakuba Bednarka i Piotra Turka. U dziewcząt złoto wywalczyła Majka Germata. W czołowej trójce uplasowały się także Martyna Prajsnar i Otylia Kocur.

Wyniki młodzików i młodziczek

Juniorzy młodsi i juniorki młodsze

Przed południem na starcie Mistrzostw Polski - oprócz młodzików i młodziczek - stanęli także juniorzy młodsi i juniorki młodsze. W zmaganiach tych pierwsze miejsca wywalczyli Fabian Suchodolski i Zuzanna Sadownik. Srebra przypadły w udziale Hubertowi Matusikowi i Julii Tomasiak, zaś na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Potoniec i Natalia Nowak.

Wyniki juniorów młodszych i juniorek młodszych

Juniorzy i juniorki

Po południu rozpoczęły się zmagania starszych grup wiekowych. Najlepszym sprinterem wśród juniorów okazał się być Jan Guńka. Oprócz niego medale wywalczyli także Marcin Zawół oraz Mateusz Cabała. Mistrzynią Polski wśród juniorek została Patrycja Stanek, która na podium wyprzedziła Annę Nędzę-Kubiniec i Darię Gembicką.

Wyniki juniorów i juniorek

Seniorzy i seniorki

Punktem kulminacyjnym sobotnich zmagań była rywalizacja seniorek i seniorów. Zgodnie z zapowiedziami, na starcie imprezy stanęła cała krajowa czołówka. Tytułów mistrzowskich sprzed roku bronili Karolina Pitoń i Marcin Zawół.

Tym razem dla złotego medalisty młodzieżowych igrzysk olimpijskich z Lozanny (2020 rok) zabrakło miejsca na podium biegu seniorskiego. W nim najlepiej spisał się Przemysław Pancerz, który - z dwoma pudłami na koncie - o niespełna 13 sekund wyprzedził Tomasza Jakiełę (jeden błąd na strzelnicy). Brązowy medal wywalczył z kolei najlepszy junior, Jan Guńka (dwa chybione strzały i strata na poziomie nieco ponad 13 sekund do tryumfatora). Tuż za podium uplasowali się dwaj "etatowi" kadrowicze - Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Obrońca tytułu musiał zadowolić się dopiero 11. lokatą. Zawody ukończyło 25 biathlonistów.

Wśród pań - zgodnie z przewidywaniami - po złoty medal sięgnęła Monika Hojnisz-Staręga. Tegoroczna mistrzyni świata w biathlonie na nartorolkach potwierdziła wysoką dyspozycję, jaką zaprezentowała niespełna miesiąc temu w Novym Meście. Tak jak wtedy, tak i teraz nie miała sobie równych w sprincie. Mimo trzech niecelnych strzałów, w Dusznikach-Zdroju nie znalazła się zawodniczka, która byłaby w stanie dziś ją pokonać. Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Żuk. Biathlonistka klubu KS AZS AWF Katowice czterokrotnie pomyliła się na strzelnicy, przez co straciła do swej klubowej koleżanki prawie 28 sekund. Trzecie miejsce przypadło zaś w udziale wspomnianej wcześniej Stanek (dwa pudła). Jej strata do liderki przekroczyła 46 sekund. W zmaganiach tych wzięło udział 21 zawodniczek.

Wyniki seniorów i seniorek

Jutro w Dusznikach-Zdroju zawodnicy i zawodniczki powalczą o kolejne medale Mistrzostw Polski. Młodzicy i młodziczki wystartują w biegach indywidualnych, zaś przedstawicieli starszych kategorii wiekowych czeka rywalizacja w biegach pościgowych.

Źródło: informacja własna

(Marta Grzyb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%