Zamknij

PŚ w Östersund. Biathloniści rozpoczynają sezon. Debiutanci w mieszanych sztafetach (listy startowe)

19:12, 24.11.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 19:15, 24.11.2023
Skomentuj

Pojedyncza sztafeta mieszana i sztafeta mieszana otworzą nowy sezon Puchar Świata w biathlonie. Polskę z pierwszym dniu zmagań reprezentować będą Andrzej Nędza-Kubiniec i Natalia Sidorowicz oraz Konrad Badacz, Jan Guńka, Joanna Jakieła i Daria Gembicka.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W sobotę w szwedzkim Östersund rusza sezon Pucharu Świata w biathlonie. Kryształowych Kul bronić będą Norweg Johannes Thingnes Boe oraz Julia Simon - o ile Francuzka rozwiąże swoje problemy z prawem. Polacy startują już bez najlepszych zawodników ostatnich lat.

Debiutanci na początek sezonu

Zawody w Oestersund rozpoczną się w sobotę od rywalizacji par mieszanych (supermiksta) oraz sztafety mieszanej. W tej pierwszej konkurencję biało-czerwone barwy będą reprezentowali Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Natalia Sidorowicz. Ta druga ma za sobą udany start podczas przedsezonowych zmagań w Norwegii, gdzie zajęła szóste miejsce w sprincie.

- Trudno było przewidzieć, czego można spodziewać się po tym starcie. Przybyliśmy do Norwegii trzy dni przed zawodami i mieliśmy jedynie krótkie przygotowanie. Natalia zrobiła jednak duży postęp już w ubiegłym roku i teraz też dobrze przepracowała okres przygotowawczy. To nie jest niespodzianka, że przy dobrym dniu, potrafi być naszą najlepszą zawodniczką - powiedział w rozmowie z Polskim Związkiem Biathlonu Tobias Torgesen, trener żeńskiej kadry biathlonistek. 

Transmisja w TVP Sport

W sztafecie mieszanej będziemy mieli dwa debiuty. Na pierwszej zmianie wystartuje Konrad Badacz, który dotąd nie miał okazji startować na najwyższym poziomie. Zmagania zakończyć ma debiutantka Daria Gembicka. Pomiędzy nimi wystartują jeszcze Jan Guńka i Joanna Jakieła.

https://twitter.com/PZBiath/status/1728091899628536108

W tym sezonie w kadrze biało-czerwonych nie ma Moniki Hojnisz-Staręgi, pauzującej z własnej woli drugi rok z rzędu, a także najlepiej punktującego wśród mężczyzn Grzegorza Guzika, który zakończył karierę. W pierwszych rundach PŚ nie będzie też Kamili Żuk, która leczy poważną kontuzję, ale ona ma szansę na powrót jeszcze tej zimy.

Pierwsza konkurencja ruszy w sobotę o godzinie 12:30. Z kolei na 14:50 zaplanowano sztafetę mieszaną. Transmisje z rywalizacji przeprowadzi TVP Sport. 

Listy startowe: pojedyncza sztafeta mieszana | sztafeta mieszana

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%