Alpejski PŚ w St. Moritz. Na drugim treningu najlepsza znów Austriaczka. Maryna daleko

12:55, 07.12.2023 . Aktualizacja: 13:08, 07.12.2023
Skomentuj fot. Andrea Miola © fot. Andrea Miola ©

Zakończył się już drugi i ostatni trening zjazdu pań przed zawodami Pucharu Świata w St. Moritz. W tym sławnym szwajcarskim kurorcie alpejki będą rywalizować w jednym zjeździe i dwóch supergigantach. W związku z tym przeprowadzono dwa treningi zjazdu, a w drugim najlepsza była Austriaczka Nina Ortlieb. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 64. pozycję.

Ortlieb znów mocna, Goggia kontroluje sytuację

Drugi trening przygotowujący panie do udziału w zawodach Pucharu Świata w zjeździe w St. Moritz, podobnie jak i pierwszy, zakończył się uzyskaniem najlepszego czasu przez zawodniczkę z Austrii. W pierwszym na pierwszym miejscu była Christina Ager, a tym razem udało się to osiągnąć jej rodaczce Ninie Ortlieb, która dobrze spisała się także w pierwszej próbie. Na wysokich pozycjach uplasowała się także liderka Pucharu Świata, Mikaela Shiffrin, która była gorsza tylko od Ortlieb (+0,19 sek.). Główna faworytka zjazdu, Sofia Goggia, zajęła trzecie miejsce ze stratą 0,28 sek. Na kolejnych lokatach znalazły się Mirjam Puchner (czwarta), Ilka Stuhec (piąta) i Michelle Gisin (szósta).

Maryna spokojnie i daleko

W treningu wzięła udział także Maryna Gąsienica-Daniel, dla której był on przede wszystkim okazją do poznania trasy przed supergigantem. Choć trasa supergigantowa będzie oczywiście nieco inna niż ta w zjeździe, to próba prędkości i zapoznanie się ze stokiem może być nie bez znaczenia. Polka nie była jednak w stanie na treningu zbliżyć się czasowo do czołówki i sklasyfikowana została na odległym 64. miejscu z wynikiem gorszym od Ortlieb o 5,58 sek.

Pierwsze zmagania o punkty w St. Moritz zaplanowane są na piątek. Panie w ten dzień wezmą udział w supergigancie, do którego powrócą też w niedzielę. Zawody w zjeździe wyznaczono natomiast na sobotę. O ile nie nastąpią zmiany w programie, to każdy z trzech wyścigów rozpocznie się o godzinie 10:30.