Zamknij

Kuriozalna sytuacja w PŚ. Sztafeta zdyskwalifikowana. Trener nie zgłosił zawodniczki

13:15, 05.02.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 20:12, 05.02.2023
Skomentuj

Niemki niezbyt długo cieszyły się z drugiego miejsca w rywalizacji sztafet PŚ w Toblach. Szybko okazało się, że na ostatniej zmianie pobiegła inna zawodniczka, niż ta, którą zgłoszono. W efekcie zostały zdyskwalifikowane.

Screen: Twitter

Norweżki okazały się bezkonkurencyjne w sztafecie 4×7,5 km w Toblach. Drugie miejsce pierwotnie przypadło w udziale Niemkom. Trzecie miejsce na finiszu wywalczyły Szwedki, ale potem okazało się, że mają drugie miejsce, a trzecie były Amerykanki. 

Niemki zdyskwalifikowane. Sztab się zagapił...

Z czego wynika takiego zamieszanie? Na ostatniej zmianie miała rywalizować Coletta Rydzek, ale zamiast tego na scenie pojawiła się Sofie Krehl. Początkowo nie wyglądało na to, aby ktokolwiek zauważył błąd. Niemki dobiegły swobodnie do mety, a potem czekało ich rozczarowanie. 

- Niestety Niemcy nie zarejestrowali nowej biegaczki przed startem, co niestety prowadzi do dyskwalifikacji zespołu - tłumaczy Doris Kallen, koordynator Pucharu Świata w FIS, cytowana przez expressen.se. 

Do błędu przyznał się też trener niemieckiej ekipy. - To my nie poinformowaliśmy o zmianie w składzie. I to jest z nas diabelnie niezdarne - mówi szkoleniowiec Per Nilsson.

Wyniki sztafety

Źródło: Expressen / Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%