Zamknij

Parmakoski wystartuje w Tour de Ski

21:25, 20.12.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 21:30, 20.12.2017
Skomentuj

fot. Irek Trawka

Ogromna absencja biegaczek i biegaczy w nadchodzącym Tour de Ski może spowodować, że zwycięstwo w tej edycji nie będzie uznawane za znaczące. Na szczęście randze zawodów doda fakt, że Finowie udadzą się na nie w silnym składzie.

W tegorocznym Tour de Ski nie zobaczymy Charlotte Kalli ani Marit Bjoergen. O ile o rezygnacji tych zawodniczek wiadomo było już od dawna, o tyle o absencji Heidi Weng i częściowym tylko udziale Ingvild Flugstad Oestberg czy Astrid Jacobsen, dowiedzieliśmy się dopiero teraz. Dlatego tak trudno wciąż wskazać faworytkę rywalizacji kobiet. Z pomocą organizatorom zawodów przyszli Finowi, którzy ogłosili dzisiaj skład swojej kadry. Krista Parmakoski będzie miała szansę nawiązać do Virpi Kuitunen, która triumfowała w pierwszej edycji Tour de Ski. Poza nią do startu zgłoszono: Anne Kyllönen, Laura Mononen, Mari Laukkanen, Aino-Kaisa Saarinen oraz Kerttu Niskanen.

W składzie panów nie zabrakło miejsca dla mistrza świata na 15 kilometrów z Lahti Iivo Niskanena. W szranki staną także: Ristomatti Hakola, Martti Jylhä, Kusti Kittilä, Ari Luusua i Antti Ojansivu. Tour de Ski 2017/2018 rozpocznie się 30 grudnia a zakończy 7 stycznia tradycyjną wspinaczką na Alpe Cermis.

Źródło: hiihtoliitto.fi

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%