Pechowy upadek Maliszewskiej w ćwierćfinale w biegu na 1000 metrów. Triumf Schulting

13:55, 11.02.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 14:14, 11.02.2022

Natalia Maliszewska po niefortunnym upadku w ćwierćfinale odpadła z rywalizacji olimpijskiej w short tracku na dystansie 1000 metrów. Złoty medal zdobyła Holenderka Suzanne Schulting, srebrny Choi Minjeong z Korei, a brązowy Belgijka Hanne Desmet.

Upadek polskiej nadziei

Na ćwierćfinale zmagania w biegu na 1000 metrów zakończyła najlepsza polska zawodniczka, Natalia Maliszewska. W swoim biegu długo trzymała się na ostatnim, piątym miejscu, a atak rozpoczęła tuż przed końcem. Niestety przy próbie wyprzedzenia trzeciej na mecie, Jekateriny Jefremienkowej, nasza reprezentantka wywróciła się i odpadła z rywalizacji. Przypomnijmy, że był to dopiero pierwszy indywidualny występ Maliszewskiej na igrzyskach w Pekinie. Z powodu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa nie mogła wystartować w swojej koronnej konkurencji, czyli wyścigu na 500 metrów.

Finał dla Schulting

Zwycięstwo w całej rywalizacji odniosła natomiast Holenderka Suzanne Schulting. Swoją moc pokazała już w ćwierćfinale, kiedy to poprawiła rekord świata. W finale od początku prowadziła i pewnie zdobyła swoje drugie w karierze złoto na tym dystansie. Najlepsza była również przed czterema laty w Pjongczang. Za utytułowaną Holenderką na metę wpadła Koreanka Choi Minjeong. Podium uzupełniła Belgijka Hanne Desmet. W trakcie biegu finałowego doszło również do upadku Arianny Fontany i Kristen Santos. Za winną uznano Włoszkę, która ostatecznie została zdyskwalifikowana.