Norwegowie jednak zorganizują zawody dla biathlonistów

fot: Mateusz Król

Kilka dni temu Norweski Związek Biathlonu informował, że tradycyjna inauguracja sezonu zimowego w Sjusjoen – ze względu na decyzję władz gminy Ringsaker – nie dojdzie do skutku. Norwegowie znaleźli jednak sposób na to, aby dać swoim reprezentantom okazję do sprawdzenia formy przed inauguracją Pucharu Świata i w dniach 16-17 listopada zorganizują wewnętrzny sprawdzian dla osiemnastu biathlonistów i osiemnastu biathlonistek z Kraju Fiordów.

fot: Mateusz Król

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała już plany organizatorom niejednych zawodów sportowych. W tym gronie znalazła się ostatnio także impreza w Sjusjoen, która od lat nazywana jest “małym Pucharem Świata”, bowiem na liście startowej niemal zawsze znajdowała się ścisła biathlonowa czołówka. Tegoroczna edycja nie dojdzie co prawda do skutku, ale Norweskiemu Związkowi Biathlonu udało się znaleźć alternatywę i zawodnicy z Kraju Fiordów będą mieli możliwość, aby sprawdzić swoją formę jeszcze przed inauguracją Pucharu Świata.

Jak zdradził dziennikowi VG szef reprezentacji, Per-Arne Botnan, w dniach 16 i 17 listopada zostaną zorganizowane wewnętrzne zawody dla zawodników reprezentacji narodowych, w których wezmą udział zawodnicy kadr A wraz z młodzieżowymi drużynami narodowymi. Zawody mają się odbyć w Sjusjøen. Na poniedziałek (16 listopada) zaplanowano sprint, a na wtorek (17 listopada) bieg masowy.

Aby ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem w zawodach ma wystartować tylko osiemnastu biathlonistów i osiemnaście biathlonistek. Oprócz nich na stadionie będą mogli pojawić się jedynie trenerzy. – Nie będą to dokładnie takie same biegi jak te otwierające sezon, ale z pewnością nie zabraknie emocji – podkreśla Botnan cytowany przez VG.

Źródło: Verdens Gang