MŚ w Seefeld: Szczepan Kupczak zadowolony po pierwszych zawodach. “Przyjechałem tu w dobrej formie

Za nami pierwsze zawody kombinatorów norweskich podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. W nich Szczepan Kupczak zajął dwudzieste piąte miejsce – najlepsze w karierze podczas tej rangi zmagań. -Apetyty był większy, ale ta trasa nie należy do najłatwiejszych – powiedział nam Kupczak.

Przed mistrzostwami świata Szczepan Kupczak plasował się kilka razy w drugiej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. Właśnie dlatego jego apetyty mogły być większe. – Ta trasa nie należy do najłatwiejszych, a jeśli zgubisz grupę, to już nie ma szans z moim bieganiem. Ten wyścig tak się tak, ze dobrzy biegacze byli z przodu, także nie było szans na utrzymanie się z nimi nawet jednego koła. Robiłem jednak co mogłem – powiedział nam Szczepan Kupczak. Polak nie narzekał na przygotowanie nart.

Kupczak właściwie od zawsze lepiej radził sobie w skokach narciarskich. Tej zimy właściwie od początku plasował się w tej materii w czołówce. Na początku zdecydowanie tracił jednak w biegu. Przed mistrzostwami forma biegowa u niego wzrosła. – Taki był plan, żeby dochodzić do formy startami. To się udało i teraz z tego czerpię – komentował Szczepan. Dla naszego kombinatora to powrót na mistrzostwa po czterech latach. Dwa lata temu był kontuzjowany. – W Falun byłem jeszcze chory. Także jestem zadowolony, bo w dobrej formie przyjechałem – oceniał.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.