MŚ w Seefeld: Przed nami drugie zawody indywidualne w kombinacji (lista startowa)

Już jutro w Seefeld, najlepsi kombinatorzy norwescy rywalizować będą na skoczni 0 rozmiarze HS 109 i trasie biegowej na 10 km w stylu Gundersena. Wśród faworytów do złotego medalu na pewno można wymienić niemieckich i norweskich zawodników.

Eric Frenzel aktualnie jest najpoważniejszym kandydatem do zdobycia złotego medalu na mistrzostwach. Pierwsze zawody padły łupem Niemca. Również w sprincie drużynowym, Frenzel mógł się cieszyć z pierwszego miejsca. W sumie w jego dorobku znajduje się siedem złotych krążków. Jego najpoważniejszym konkurentem może być Jarl Magnus Riiber. Norweg triumfował w treningach przed jutrzejszymi zmaganiami na skoczni. Nie można zapomnieć również o kolegach z reprezentacji Frenzela m.in. Johannesa Rydzyka.  W jutrzejszych zmaganiach medalowych zobaczymy czterech reprezentantów Polski. O jak najlepsze miejsce walczyć będą: Paweł Twardosz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak.

Na liście startowej skoków do kombinacji norweskiej znajdują się nazwiska 61 zawodników. Start skoków zaplanowany jest na godz. 11:00. Następnie, zawodnicy przeniosą się na trasę biegową, gdzie odbędzie się ostatnia część rywalizacji.

Program zawodów:

10:00 – seria próbna
11:00 – skoki do kombinacji
15:15 – bieg na 10 km techniką Gundersena.

Pełna lista startowa

Źródło: Informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.