MP w Zakopanem. Andrzej Szczechowicz najlepszy w kombinacji

19:28, 19.10.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 19:59, 19.10.2022

Andrzej Szczechowicz został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej podczas zawodów rozgrywanych w Zakopanem. Medale wywalczyli także Szczepan Kupczak i Paweł Szyndlar.

Na starcie stanęło 28 zawodników, w tym trzech Ukraińców i Austriak Lucas Schonberger. Liderem po serii skoków byli Szczepan Kupczak i Miłosz Krzempek. Kombinator, który ogłosił zakończenie kariery, w swoim ostatnim skoku uzyskał odległość 94,5 metra. Krzempek wylądował pół metra dalej. Nota obydwu zawodników była równa. Na trzeciej pozycji po próbie na 92,5 metra plasował się Andrzej Szczechowicz.

Szczechowicz już na drugim międzyczasie biegu na 10 kilometrów miał taki sam rezultat jak Szczepan Kupczak. Reprezentant TS Wisła Zakopane z łatwością zostawił w tyle bardziej doświadczonego rywala. Ostatecznie wygrał z przewagą minuty i 48 sekund. Awans z czwartego na trzecie miejsce zanotował Paweł Szyndlar, który zameldował się na mecie 20 sekund za Kupczakiem. Tym samym dwa medale powędrowały do zawodników LZS-u Sokół Szczyrk. Miłosz Krzempek spadł na czwartą pozycję.