Mistrzostwa Norwegii w sportach zimowych odwołane. Kombinatorzy i biegacze mają powalczyć w innym miejscu

fot. M. Rudzińska

Włodarze miasta Trondheim, które miało być gospodarzem tegorocznych mistrzostw Norwegii w sportach zimowych ogłosiły właśnie, że impreza nie dojdzie do skutku z powodu narastających przypadków koronawirusa. Organizatorzy szukają alternatywnych metod rozegrania zawodów.

fot. M. Rudzińska

Jak podaje portal Fondoitalia, zawody rozgrywane od 25 do 28 marca można było śmiało nazwać “zimowymi igrzyskami norweskimi”, ponieważ planowano wtedy rozdać komplety medali w najróżniejszych dyscyplinach. O prymat mieli walczyć biegacze narciarscy, biathloniści, kombinatorzy i skoczkowie, ale też curlerzy czy musherzy (uczestnicy wyścigów psich zaprzęgów).

Ola By Rise, radny regionu Trondheim ds. sportu i kultury, wyjaśnił, że sytuacja epidemiczna stała się wyjątkowo poważna, a okoliczne miejscowości są nawet zamykane.

 – W ostatnim tygodniu obserwowaliśmy ekstremalny wzrost zachorowań na koronawirusa. Wyjątkowo ciężko byłoby zorganizować obecnie tak wielką imprezę, zwłaszcza że wielu wolontariuszy pochodzi z pobliskiego regionu Viken. Jest on wyjątkowo dotknięty przez pandemię i podjęto decyzję o izolacji mieszkańców – wyjaśnia lokalny polityk.

Pomimo fiaska w organizacji łączonych mistrzostw, norweskie federacje biathlonu, kombinacji norweskiej i skoków narciarskich czynią starania, aby narodowe czempionaty w tych dyscyplinach rozegrać w innej lokalizacji. Pierwotnie udział w mistrzostwach zapowiedziały takie światowe gwiazdy jak Jarl Magnus Riiber, Therese Johaug czy dobrze znani kibicom biathlonu bracia Boe.

źródło: fondoitalia.it