Medalistka olimpijska ogłosiła koniec kariery. "Dojeżdżam do mety"

11:14, 11.10.2022 Piotr Wojtaszczyk

Natalia Czerwonka, srebrna medalistka w drużynie z Soczi, ogłosiła zakończenie kariery. Zawodniczka skupi się teraz na trenowaniu młodzieży w swojej szkółce - Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki.

Screen: TVP Sport

Urodzona w Lubinie Natalia zapisała się w historii polskiego łyżwiarstwa jako silna, niezwykle wytrzymała i uparta zawodniczka. W ciągu kariery wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski (indywidualnie i w drużynie), razem z drużyną wywalczyła srebrny medal na olimpiadzie w Soczi i trzykrotnie stanęła na podium mistrzostw świata (Soczi w 2013 i Heerenveen 2012).

Koniec pięknej historii. Czerwonka odwiesza panczeny na kołek

Natalia przyczyniła się także dla środowiska łyżwiarskiego, tworząc szkółkę dla młodych talentów. Ostatnio reprezentowała barwy tomaszowskiego klubu Arena. W 2014 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas zgrupowania w Spale - jadąc rowerem, zderzyła się z ciągnikiem. Doznała wówczas urazu kręgosłupa. Oficjalne ogłoszenie zakończenia kariery nastąpi piątek podczas konferencji prasowej, która rozpocznie się o godz. 10.30 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

- Dojeżdżam do mety, która jest startem i początkiem nowego wyścigu za kolejnymi marzeniami - napisała Czerwonka na swoim profilu na Facebooku.

Źródło: Informacja własna / Facebook