Mario Stecher o warunkach na Bergisel: “Wiatr wieje z różnych kierunków, ale zawody były sprawiedliwe”

(fot. mysportmystory.com)

Dyrektor zawodów kombinacji norweskiej w FIS, a wcześniej jej wybitny zawodnik Mario Stecher po pierwszej rywalizacji zawodników na skoczni Bergisel w ramach serii zaliczanej do walki o medale na mistrzostwach świata opowiedział nam o warunkach, które panują obecnie na obiekcie w Innsbrucku. Według niego wszyscy mogli dziś rywalizować sprawiedliwie. 

Według Mario Stechera warunki na skoczni są, jak na Bergisel całkiem dobre. – Śnieg poprzez opady deszczu na pewno stał się nieco miększy, więc musimy go nieco przygotować – być może użyjemy środków chemicznych (przed kolejnymi zawodami – przyp. red.), by mieć pewność, że skocznia pozostanie w dobrym stanie, ale wydaje mi się, że każdy mógł się dziś czuć potraktowany sprawiedliwie, zawody według mnie tak przebiegały – mówił dyrektor zawodów kombinacji norweskiej w FIS.

– Na Bergisel zawsze jest wietrznie – stwierdził Austriak. – Dziś nie było mocnego wiatru, choć problemem mogło być to, że się zmieniał, wiało z wielu kierunków. To tworzyło sporą różnicę pomiędzy zawodnikami, choć mam nadzieję, że żaden nie czuje się potraktowany nie fair.

FIS dostrzegł wypadki na odjeździe skoczni, gdzie zawieszono specjalne siatki mające chronić oprócz zawodników także dziennikarzy i operatorów, stojących najbliżej nieszczęsnej bandy, w którą zdarzało się uderzać, a przez którą nawet przelatywali zawodnicy. – W czasie zawodów mieliśmy upadek Estończyka Kristjana Ilvesa, który wydarzył się właśnie na dole. Jego narta znalazła się poza tą siatką, ale szczęśliwie ani jemu, ani nikomu wokół nic się nie stało. Siatki jeszcze usprawnimy – zapewnił.

Wyniki serii skoków do pierwszych zawodów kombinacji norweskiej mogły nieco zaskoczyć. – Eric Frenzel oddał być może pierwszy tak dobry skok tego sezonu, a Mario Seidl był mocny na treningach, zwłaszcza wczoraj i dziś udowodnił dobrą formę, teraz jednak wszystko zweryfikuje bieg w Seefeld – przewidywał Stecher.

Bieg na 10 kilometrów techniką Gundersena kombinatorów odbędzie się dziś w Seefeld o 16:15. To pierwsza konkurencja medalowa dla kombinatorów na MŚ. Na obiekcie Bergisel za niespełna pół godziny rozpocznie się natomiast seria próbna skoczków narciarskich, którzy o 14:30 rozpoczną tu kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem indywidualnym.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.