Kombinatorzy potwierdzają: Wisła gotowa na LGP

kibice-sektory-wisłaTo już finałowe odliczanie do rozpoczęcia Letnim Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. Tradycyjne zawody rozpoczynają się już w najbliższy czwartek. Organizatorzy właściwie gotowi.

Kombinatorom norweskim w poniedziałkowe przedpołudnie przypadł zaszczyt testowania skoczni im. Adama Małysza w Wiśle przed zbliżającymi się zawodami LGP 2016. Kadra naszych dwuboistów skoki oddawała pod okiem dwójki trenerskiej: Wantulok i Szturc. – Nie widzę żadnych uwag, nie ma się do czego doczepić, po prostu wszystko jest dobrze zrobione – ocenia przygotowanie obiektu Kupczak. Reprezentant Polski przyznał, że to był pierwszy trening na dużej skoczni w tym sezonie i można być z niego zadowolonym. Nie inaczej sądzą trenerzy.

Przyjazd ekip do Wisły nastąpi już jutro, a punktem docelowym dla skoczków jest Hotel Gołębiewski, który od lat współpracuje już w organizatorem wiślańskich konkursów. Na obiekcie im. Adama Małysza stoją już kontenery i pomieszczenia techniczne dla ekip. Wczoraj rozpoczęto budowę namiotu dla przedstawicieli mediów. Wszystko wskazuje zatem na to, że po raz kolejny Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski przygotuje sportową imprezę, o której będzie mówiła się długo.

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.