Jarl Magnus Riiber: „Mistrzostwa świata to nie tylko zbieranie medali po drodze”

Jarl Magnus Riiber ma niemalże doskonały sezon. Norweski kombinator wygrywał większość konkursów Pucharu Świata, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tego cyklu, a wczoraj sięgnął po złoty medal mistrzostw świata. Po ceremonii medalowej mówił nam o trudach zdobywania tak wielkiego wyróżnienia, mimo bycia dominatorem całego sezonu.

– Zdobycie złotego medalu podczas mistrzostw świata, mając taki sezon jak ja, może wydawać się dość łatwe, ale start tutaj to nie tylko zbieranie ich po drodze – podkreślał Norweg. – Masz dwie dyscypliny, w obu musisz być świetny. Stać tu, jako mistrz świata to oczywiście niesamowite uczucie.

Sama końcówka rywalizacji o złoty medal w łączonej konkurencji skoków na normalnym obiekcie i biegu 10 kilometrów techniką Gundersena, była dziś wyjątkowo emocjonująca. – Finisz był zabawny – trochę taktyki, biegło się wolno. Ale podobało mi się – oceniał Riiber.

Przez ostatnich parę lat kombinacja była… niemiecka. Jarl może przyczynić się do tego, by w Polsce nieco bardziej zasadne stało się nazywanie jej norweską. – Te żółte plastrony rzeczywiście przez dłuższy czas należały ostatnio do Niemców, ale w tym roku mamy i Puchar Świata i złoto MŚ, zatem wracamy do gry – stwierdził 21-latek.

Kryształowa Kula, złoto mistrzostw świata. Riiberowi do pełni szczęścia pozostało powalczyć o drużynowe wyróżnienie. – To będzie bardzo interesujący start, zwłaszcza zobaczyć, czy Niemcy wciąż będą tak dominować. Wciąż to oni są faworytami, ale na pewno powalczymy – zakończył.

Rywalizacja drużynowa zostanie rozegrana już jutro. Skoki na Toni-Seelos Olympiaschanze zaplanowano na 11, a bieg na 14:45. Mistrzostwa świata w Seefled potrwają do niedzieli.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.