Historyczna chwila. Polska kombinatorka zadebiutuje w Pucharze Świata

fot. PZN

Na ten moment czekali wszyscy kibice kobiecej kombinacji norweskiej w Polsce. Już w najbliższy weekend w zawodach najwyższej rangi zadebiutuje reprezentantka Polski. Będzie nią Joanna Kil.

fot. PZN

Historyczny moment dla kobiecej kombinacji norweskiej w Polsce

22-latka z Chochołowa weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w austriackim Ramsau (16-17.12) Wcześniej dwuboistka startowała wyłącznie na drugoligowym froncie. W obecnym sezonie stanęła na starcie rywalizacji w Lillehammer, gdzie zajęła odpowiednio trzynaste i siódme miejsce. Był to jej pierwszy start w tej konkurencji od sezonu 2018/19. Wówczas wystartowała w norweskiej Renie (szesnaste i dziewiętnaste miejsce).

Dodajmy, iż Kil wcześniej uprawiała również skoki narciarskie. Po jakimś czasie zrezygnowała z czynnego uprawiania tej dyscypliny, stawiając na pracę trenerki. W ostatnim czasie jednak regularnie stawała na starcie rywalizacji w Lotos Cup w kombinacji norweskiej. Start w zawodach elity pokazuje, że Polka na poważnie chce spróbować swoich sił w kombinacji norweskiej. W serii prowizorycznej osiągnęła siedemnasty wynik.

źródło: PZN