Eero Hirvonen z marzeniami o najwyższych celach

Ma zaledwie 21 lat i na swoim koncie wielu dobrych startów w zawodach kombinacji norweskiej. Eero Hirvonen został ostatnio wybrany największym odkryciem ostatniego sezonu. O swoich celach na najbliższy sezon Fin opowiedział w wywiadzie udzielonym FIS.

W wywiadzie Hirvonen przyznał, że ostatni sezon był milowym krokiem w jego karierze. Stanął on na podium w zawodach Pucharu Świata, a także zakończył sezon w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Fiński kombinator przyznał, że nie wszystkie jego starty były dobre i musi jeszcze wiele poprawić. Eero Hirvonen szczególnie dobrze wspomina mistrzostwa świata, które odbyły się w Lahti. Fin podkreślił świetną atmosferę i wysoki poziom rywalizacji.

Eero Hirvonen ma już zaplanowaną swoją przyszłość. Cały czas chce on starać się o poprawiać swoje wyniki i ciągle się rozwijać. Jego najbliższym celem są igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, na których młody kombinator planuje walczyć o medal w zawodach drużynowych. Zanim Eero Hirvonen będzie walczyć o medale na igrzyskach, to musi się do nich odpowiednio przygotować. Zwraca on na to dużą uwagę.

W ramach odpoczynku po sezonie udał się na wakacje do Malezji i Tajlandii. Następnie wstąpił do wojska. Obok służby wojskowej skupia się on na treningach. Reprezentacja Finlandii ma za sobą już 2 obozy treningowe. Celem pierwszego, który miał miejsce na północy Finlandii była poprawa umiejętności w biegach narciarskich. Drugi odbył się w Jyväskylä, gdzie fińscy zawodnicy trenowali skoki. Obecnie Finowie trenują w Planicy.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.