Alpejskie MŚ w Åre: Próba generalna przed zjazdem mężczyzn (lista startowa 3. treningu)

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Zjazd mężczyzn na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Åre odbędzie się już w najbliższą sobotę. Dzień wcześniej, czyli 8 lutego, panowie po raz drugi i ostatni przed sobotnią rywalizacją będą mogli sprawdzić się na trasie zjazdu.

Piątkowy trening zjazdu będzie nie tylko testowaniem swoich możliwości, przyzwyczajaniem się do trasy i próbą znalezienia najlepszej linii i zachowań. Dla części zawodników to też walka o miejsce w składzie na zawody, które odbędą się kolejnego dnia. Wszak na mistrzostwach świata każda z reprezentacji może wystawić jedynie czterech zawodników, z wyjątkiem kraju, który ma w swoich szeregach urzędującego mistrza świata. Przywilej posiadania pięciu alpejczyków w sobotnim zjeździe będą mieć zatem Szwajcarzy z mistrzem Beatem Feuzem.  Chętnych Szwajcarów jest jednak więcej niż pięć. Jednak inne reprezentacje, takie jak np. Austria są w gorszej sytacji, gdyż muszą zadowolić się jedynie czterema szansami na medal za zjazd. Oczywiście nie wszyscy zawodnicy myślą o sobotnich zawodach, skupiając się tylko na kombinacji, która odbędzie się w poniedziałek. Trzeci trening, który w praktyce jest drugim, rozpocznie się o godzinie 12:45. Na liście startowej znalazło się 82 zawodników. Z jedynką pojedzie Mauro Caviezel, a jako ostatni reprezentujący Boliwię Simon Breitfuss Kammerlander. Polscy alpejczycy w Åre w konkurencjach męskich nie startują.

Lista startowa 3. treningu zjazdu mężczyzn

Źródło: własne

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.