Alpejski PŚ w Sölden. Maryna Gąsienica-Daniel rozpoczyna sezon od giganta. Polka w grupie najlepszych (lista startowa)

fot. Michela Andreola

Po prawie 8 miesiącach oczekiwania wracamy do pucharowej rywalizacji w narciarstwie alpejskim. Zawody na lodowcu Rettenbach w Sölden tradycyjnie rozgrywane w październiku rozpoczną sezon Pucharu Świata 2021/22. Już jutro odbędzie się slalom gigant kobiet, a dzień później gigant mężczyzn. 

fot. Michela Andreola

Na starcie stanie 75 zawodniczek. Jako pierwsza na trasę wyjedzie jedna z faworytek, czyli Mikaela Shiffrin. Wszechstronna Amerykanka w ubiegłym sezonie wygrała dwukrotnie zawody gigantowe. O zwycięstwo z pewnością powalczy zdobywczyni małej Kryształowej Kuli w gigancie, czyli Marta Bassino, która triumfowała tutaj rok temu. Zobaczymy, czy Petra Vlhova utrzyma swoją niesamowitą formę. Dla Słowaczki będzie to pierwszy sezon pod okiem nowego trenera. Duże szanse na świetny rezultat mają Michelle Gisin oraz Lara Gut-Behrami. Szwajcarki do Austrii przyjechały w niekompletnym składzie, bo przez kontuzje na liście startowej zabrakło Wendy Holdener, Corine Suter oraz Melanie Meillard. O wszystkich kontuzjach przeczytasz tutaj. 

Nasz kraj będą reprezentowały Maryna Gąsienica-Daniel oraz Magdalena Łuczak. Maryna wystartuje w pierwszej grupie, jako trzynasta. Miejmy nadzieję, że niski numer startowy pozwoli jej skorzystać z optymalnie równej trasy. Nasza najlepsza alpejka powiedziała ostatnio w wywiadzie, że jest po chorobie i nie miała okazji trenować w Sölden. Rok temu Maryna zajęła tu dopiero 45 miejsce, ale jak wiadomo w kolejnych zawodach zajmowała wysokie miejsca. Natomiast dla Magdaleny będzie to pierwszy występ w Pucharze Świata od ponad dwóch lat. W poprzednim sezonie 20-latka świetnie się zaprezentowała na Mistrzostwach Świata zajmując 19 miejsce w gigancie. W dodatku stanęła na podium zawodów Pucharu Europy, będącego zapleczem Pucharu Świata. Czeka ją trudne wyzwanie, ale najważniejsze dla młodej zawodniczki będzie zdobyte doświadczenie w rywalizacji wśród najlepszych.

Lista startowa

Pierwszy przejazd giganta zaplanowany jest na 10:00. Najlepsza trzydziestka pojedzie w drugim przejeździe, który ma wystartować o 13:15.