Znamy wstępny kalendarz Pucharu Świata w biathlonie na sezon 2020/2021

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Międzynarodowa Unia Biathlonu opublikowała na swojej stronie internetowej wstępny kalendarz Pucharu Świata na sezon 2020/2021. Zgodnie z nim zmagania mają zostać zainaugurowane pod koniec listopada w Kontiolahti, a zakończyć się 21 marca w norweskim Oslo. W zestawieniu nie zabrakło także kilku nowości.

Z kalendarza, który pojawił się na stronie IBU wynika, że nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie ma tym razem rozpocząć się 28 listopada w fińskim Kontiolahti, gdzie mają odbyć się biegi indywidualne i sprinty. Drugi weekend ma należeć do Oestersund, które w minionym sezonie było gospodarzem premierowych zawodów Pucharu Świata. W Szwecji zawodnicy i zawodniczki powalczą w sprincie, biegu pościgowym i w sztafetach.

Ze Skandynawii biathloniści przeniosą się do austriackiego Hochfilzen (11-13 grudnia), a następnie do francuskiego Annecy / Le Grand-Bornand (17-20 grudnia). Potem zawodników czeka przerwa świąteczna, a do rywalizacji powrócą dopiero na początku stycznia w Niemczech, gdzie odbędą się dwa weekendy z Pucharem Świata. Pierwsze zawody zaplanowano w dniach 7-10 stycznia w Oberhofie, a kolejne tydzień później (13-17 stycznia) w Ruhpolding.

Prosto od naszych sąsiadów zza Odry biathloniści przeniosą się do Anterselvy, która w minionym sezonie była gospodarzem mistrzostw świata. We Włoszech odbędą się biegi indywidualne, sztafety i biegi masowe i będzie to ostatni sprawdzian przed lutowym czempionatem globu. Biathloniści i biathlonistki o medale najważniejszej imprezy sezonu będą walczyć od 10 do 21 lutego w słoweńskiej Pokljuce.

Po zakończeniu mistrzostw świata zawodnicy nie będą mieli czasu na odpoczynek, bowiem już tydzień później odbędzie się próba przedolimpijska przed igrzyskami w Pekinie (26.02 – 01.03). Będzie to dość nietypowy weekend z Pucharem Świata, bowiem biegi kończące zmagania odbędą się… w poniedziałek. Z Chin biathlonowa karuzela przeniesie się do Novego Mesta (11-14 marca), a sezon ma zakończyć się 21 marca w Oslo. W stolicy Norwegii swój debiut w Pucharze Świata ma mieć nowa biathlonowa konkurencja, czyli super sprint.

Kalendarz opublikowany przez IBU na stronie internetowej nie jest jeszcze oczywiście ostateczną wersją terminarza na przyszły sezon Pucharu Świata. Decyzje wiążące powinny zapaść latem.

Źródło: IBU