Zmiany w kalendarzu alpejskiego Pucharu Świata

fot. Fabio Bini / CC BY SA

Pandemia koronawirusa zmusza Międzynarodową Federację Narciarską do zmian w kalendarzu alpejskiego Pucharu Świata. Przed odwołane kultowe zawody w Wengen, rozrósł się program zmagań w Kitzbühel.

fot. Fabio Bini / CC BY SA

Słynne zawody Lauberhornrennen, odbywające się co roku w Wengen, zostały odwołane. Wchodząca od lat w skład Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim impreza nie będzie mieć w tym roku miejsca z powodu koronawirusa. O dokładnych powodach poinformowaliśmy was tutaj. Jednak anulowanie zmagań w Szwajcarii oznaczało duży ubytek w pucharowej rywalizacji. Dlatego FIS postarał się o dodatkowe zmagania.

W efekcie bardzo bogaty program zawodów czeka nas przez ponad tydzień w Kitzbühel. Austriacy zdecydowali się zorganizować tam dodatkowy slalom i zjazd. W efekcie zawodnicy będą rywalizowali w jednym supergigancie oraz dwóch slalomach i zjazdach. Wszystko to od 16 do 24 stycznia (program zawodów tutaj).

To jednak nie jedyne zmiany w alpejskich terminarzach. Niedawno informowaliśmy Was, że Val di Fassa przejmuje organizację odwołanej próby przedolimpijskiej w Yanquing. Na tamtejszym stoku panie pojawią się pod koniec lutego. Teraz okazuje się, że Włosi chcą przeprowadzić tam jeszcze dodatkowe zawody w supergigancie. To za odwołane zmagania w Sankt Moritz (program zawodów tutaj).

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj