Simon Eder: “Bardzo trudno zdobyć medal”

simonederSimon Schempp został ostatnim mistrzem świata w Hochfilzen. Dla Niemca to pierwszy indywidualny tytuł w karierze. Z medalu cieszyli się dzisiaj także Austriacy.

Po raz pierwszy na tych mistrzostwach w starcie indywidualnym na podium zabrakło Martina Fourcade’a. Gorszą dyspozycję Francuza świetnie wykorzystał Simon Schempp. Niemiec wywalczył tym samym swój pierwszy złoty medal indywidualny. – To była moja ostatnia szansa. Wspaniale, że zdobyłem tytuł w biegu ze startu wspólnego. Poprzednie dni nie były łatwe. Zwłaszcza, że wciąż pytano mnie, dlaczego nie mam medalu – opowiadał. – Po ostatni strzelaniu byłem już pewien, że wygrałem. To był perfekcyjny wyścig – dodał Niemiec. Radości po biegu nie ukrywał też srebrny medalista Johannes Boe. – Kiedy spudłowałem na ostatnim strzelaniu, myślałem, że już przegrałem medal. Jednak wyprzedziłem Baileya i zobaczyłem Edera. Wtedy dałem z siebie wszystko – opowiadał Norweg.

Wielką radość dla kibiców gospodarzy w ostatnim biegu tych mistrzostw dał Simon Eder. Austriacy wczoraj świętowali brązowy medal w sztafecie a dziś dzięki bezbłędnemu strzelaniu na najniższym stopniu podium stanął ich biathlonista. – Jest na prawdę bardzo trudno zdobyć medal indywidualnie. Starałem się nie myśleć o tym za wiele – relacjonował Simon. – Na 1,5 kilometra przed metą poczułem, że moje nogi słabną. Próbowałem przyspieszyć na ostatni podbiegu, ale brakło mi sił – dodawał Eder, który wywalczył tym samym swój czwarty medal mistrzostw świata.

Źródło: Biathlonworld.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.