Ruszyła sprzedaż biletów na Igrzyska Europejskie 2023. Gratka dla fanów skoków

Screen: YouTube

Dokładnie za 70 dni rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Mimo, iż do wydarzenia pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, organizatorzy poinformowali o rozpoczęciu sprzedaży biletów m.in. na zmagania skoczków w Zakopanem.

Screen: YouTube

Multum atrakcji dla fanów skoków w samym środku lata

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 29 czerwca. Wśród konkurencji objętych programem imprezy będą również skoki narciarskie. W ramach rywalizacji zawodniczki oraz zawodnicy wystartują na Średniej oraz Wielkiej Krokwi. Pierwsze zawody odbędą się na mniejszym z zakopiańskich obiektów (27-29.06). We wtorek (27.06) do walki o medale przystąpią skoczkinie narciarskie. W środę (28.06) odbędzie się konkurs indywidualny mężczyzn, a w czwartek (29.06) rywalizacja mieszana.

Następnie zmagania przeniosą się na Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza (30.06-1.07). W piątek (30.06) rozstrzygną się losy krążków w rywalizacji kobiet. Na sobotę (1.07) na belce zasiądą mężczyźni.

12 kwietnia 2023 roku ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie konkurencje tegorocznych igrzysk europejskich. W przypadku skoków narciarskich przygotowano zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety. W przypadku zmagań na Średniej Krokwi ceny pojedynczych wejściówek wynoszą odpowiednio: 90 zł za bilet jednodniowy normalny, 60 zł za ulgowy oraz 81 zł za grupowy. Za trzydniowy karnet normalny trzeba zapłacić 216 zł, 144 zł za ulgowy oraz 194,40 zł za grupowy.

Kiedy rywalizacja przeniesie się na większy z obiektów, ceny wejściówek ulegną delikatnej obniżce. Bilet jednodniowy normalny kosztować będzie 70 zł, ulgowy 50 zł, a grupowy 63 zł. Karnety z kolei to wydatek rzędu 112 zł za dwudniowy normalny, 80 zł za ulgowy oraz 100,80 zł za grupowy.

Sprzedaż biletów potrwa do samych Igrzysk Europejskich, a zakupu będzie można dokonać także stacjonarnie w kasach obiektów sportowych, w dniu danej konkurencji. Ze względu na duże zainteresowanie kodami promocyjnymi, organizatorzy polecają jednak wcześniej zarejestrować się na stronie. Szczegóły tutaj >>>

Interesująca impreza zawita do Polski

Igrzyska europejskie to impreza sportowa o globalnym zasięgu, decydowana najlepszym zawodnikom Europy oraz promująca najcenniejsze wartości sportu i ruchu olimpijskiego. Dla części dyscyplin wydarzenie to będzie kwalifikacją do najbliższej imprezy czterolecia, która odbędzie się w przyszłym roku w Paryżu. Pierwsza edycja zmagań odbyła się w 2015 roku w Baku. Cztery lata później rywalizowano w Mińsku.

W 2023 roku gospodarzem zmagań stanie się Polska. Impreza potrwa od 21 czerwca do 2 lipca. Większość wydarzeń odbywać się będzie w Krakowie, jednak część dyscyplin zostanie rozegrana również m.in. we Wrocławiu oraz Chorzowie. Jako organizatorzy imprezy mogliśmy włączyć do wydarzenia również dodatkowe konkurencje. Jedną z nich będą właśnie skoki narciarskie. Łącznie przewidziano udział 7000 sportowców w 29 dyscyplinach.

Dodajmy, że według wstępnych informacji, polscy skoczkowie mają zaprezentować się w najsilniejszym zestawieniu. Nie zabraknąć ma również najlepszych zawodników z pozostałych czołowych nacji.

źródło: european-games.org