Rusza nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie (listy startowe)

fot. IBU/Evgeny Tumashov
fot. IBU/Evgeny Tumashov

Na tę niedzielę długo czekali wszyscy fani rywalizacji najlepszych biathlonistów świata. Dzisiaj rusza wreszcie Puchar Świata w biathlonie. Tym razem rozpoczynamy od… sprintów mieszanych.

Ubiegły sezon Pucharu Świata pożegnaliśmy w marcu. Klasyfikację generalną wygrała po raz pierwszy w karierze Darja Domraczewa. Wśród mężczyzn najlepszy był Martin Furcade. Za nim jednak tej zimy zobaczymy indywidualne pojedynki na trasach, to dziś czeka nas rywalizacja drużynowa. Rozpoczniemy emocjonującą konkurencją sprinterskich par mieszanych. Na trase wyruszy jedna biathlonistka i jeden biathlonista z każdego kraju. W tej konkurencji decydującym elementem z pewnością będzie strzelanie. Polska para to Weronika Nowakowska i Mateusz Janik. Faworytami dzisiejszej rywalizacji z pewnością są Rosjanie (Jekatierina Szumiłowa-Anton Szypulin), Francuzi (Simon Fourcade-Marie Dorin Habert), reprezentacja Ukrainy (Julia Dżyma-Serhij Semenow) oraz Kanady (Rosanna Crawford-Nathan Smith). Start przewidziany jest na 13:45. Transmisja na otwartym kanale Polsat Sport News oraz w Eurosporcie.

Niespełna dwie godziny później na trasach w Östersund pojawią się już tradycyjne sztafety mieszane. Konkurencja ta od wielu już lat wzbudza emocje. Jeżeli mielibyśmy wskazywać faworytów, to bez dwóch zdań typujemy Czechów. To aktualni mistrzowie świata z Kontiolahti, a w Szwecji startują w tym samym składzie. Nie wiemy jednak, w jakiej formie znajdują się aktualnie. Z dobrej strony powinni pokazać się także Norwegowie, którzy z pewnością na ten sezon przygotowali świetną formę, gdyż w marcu odbędą się mistrzostwa świata w Oslo. Polacy wystąpią w składzie Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek. Przed rokiem nasza drużyna zajęła 14 miejsce. Wówczas jednak zamiast Grzegorza i Moniki startowali Magdalena Gwizdoń i Krzysztof Pływaczyk. Miejmy nadzieję, że Polakom uda się poprawić pozycję. Transmisje z dzisiejszych rywalizacji będzie można obejrzeć na otwartym kanale Polsat Sport News oraz w Eurosporcie.

Lista startowa supermikstu

Lista startowa sztafet mieszanych

Źródło: biathlonworld.com/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.