PŚ w Östersund. Drugi sprint dla Lisy Hauser. Tylko Kamila Żuk w biegu pościgowym

15:10, 02.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 19:16, 02.12.2021

Bezbłędna Lisa Theresa Hauser wygrała drugi sprint sezonu 2021/2022. Austriaczka bezbłędnie strzelała i dobrze pobiegła, dzięki czemu mogła się cieszyć z drugiego podium w sezonie. Na drugiej pozycji dzisiejsze zawody ukończyła Elvira Oeberg. Szwedka dwukrotnie spudłowała, ale ponownie zmiażdżyła rywalki na trasie. Podium uzupełniła Hanna Sola. Kamila Żuk jako jedyna z Polek awansowała do biegu pościgowego.

Manzoni/IBU

Lisa Hauser stanęła na pucharowym podium już w ubiegły weekend. Austriaczka biathlonistka mówiła jednak, że liczy na lepszą dyspozycję biegową. Długo na nią czekać nie musiała. Dzisiaj zanotowała czwarty czas na trasie, dołożyła do tego bezbłędny pobyt na strzelnicy i odniosła zwycięstwo. Hauser potwierdziła tym samym, że zamierza kontynuować starty na dużo wyższym poziomie niż choćby jeszcze dwie zimy temu.

Drugie miejsce w dzisiejszym sprincie zajęła Elvira Oeberg. Młoda Szwedka musiała dwukrotnie udawać się na karną rundę, jednak w biegu pokazała niesamowitą klasę. Nad drugą zawodniczką - Hanną Solą, która uplasowała się na trzeciej lokacie - uzyskała bowiem przewagę 20 sekund. Białorusinka może jednak też zaliczyć ten start do bardzo udanych, mimo że raz spudłowała w pozycji stojącej.

Czwarta była Dzinara Alimbekava (0 niecelnych strzałów), a piąta Franziska Preuss (1). W czołowej dziesiątce znalazły się też Anais Chevalier-Bouchet, Linn Persson, Chloe Chevalier, Denise Herrmann oraz Vanessa Voigt. Tuż za strefą punktowaną, bo na 41. lokacie zmagania ukończyła Kamila Żuk. Polka dwukrotnie pudłowała, jednak nieźle pobiegła. Jej czas spędzony na strzelnicy też był bardzo przyzwoity. Dopiero 67. miejsce zajęła Monika Hojnisz-Staręga. 30-latka zanotowała skuteczność 9/10 na strzelnicy, ale bardzo dużo straciła na trasie. 83. była Anna Mąka, a 88. Kinga Zbylut.